Lewandowski i Błaszczykowski: nie wstydzę się Jezusa!

2012-06-08 11:57:24 (ost. akt: 2012-06-08 11:57:22)

Dwaj najlepsi polscy piłkarze: Robert Lewandowski i Jakub Błaszczykowski, otwarcie przyznają się do Jezusa i swojej wiary. Zachęcają innych, aby w codziennym życiu nie wstydzili się tego, że są katolikami i otwarcie przyznawali się do Jezusa.

Robert Lewandowski nie wstydzi się Jezusa.

Robert Lewandowski nie wstydzi się Jezusa.

Autor: Roger Gorączniak / wikipedia.org / CC 3.0

Napastnik Reprezentacji Polski Robert Lewandowski otwarcie przyznaje się, że jest katolikiem, a wiara bardzo pomaga mu w życiu.

- We współczesnym życiu ale i w świecie wszystko idzie bardzo szybko, nieraz zapominamy o naszych wartościach, o tym, co tak naprawdę jest dla nas najważniejsze. Dlatego też ta wiara pomaga mi na boisku, ale też i poza nim, aby być po prostu dobrym człowiekiem i popełniać jak najmniej błędów - mówi Robert Lewandowski. W podobnym tonie wypowiada się jego kolega z drużyny, kapitan naszej Reprezentacji, Jakub Błaszczykowski - Namawiam do włączenia się w akcję "Nie wstydzę się Jezusa". Wcześniej do akcji przyłączyła się Agnieszka Radwańska.

Akcja "Nie wstydzę się Jezusa" ma na celu przebudzenie katolików i wskrzeszenie w nich bardziej świadomej wiary. W dzisiejszym świecie często brakuje nam odwagi do tego, aby opowiedzieć się głośno po stronie wartości, jakie mamy w sercu. Symbolem akcji jest breloczek z napisem "Nie wstydzę się Jezusa!" Dzięki świadectwom, takim jak Roberta Lewandowskiego czy Kuby Błaszczykowskiego, coraz więcej osób ma odwagę przyznawać się do swojej wiary w życiu publicznym.

/Bartosz Orliński

Komentarze pokaż wszystkie komentarze w serwisie