Piątek, 27 listopada 2015

Rekolekcje: "Jezus w naszej rodzinie"

2013-01-20 10:21:53 (ost. akt: 2013-01-20 10:39:10)

Podziel się:

Autor: Archiwum organizatorów

Zapraszamy 22-24.02.2013. na rekolekcje z modlitwą o uzdrowienie duchowe rodziny, prowadzone przez o. Josepha Vadakkela z Indii: "Jezus w naszej rodzinie"

Pierwszym, domowym kościołem jest nasza rodzina - to w niej uczymy się miłości, wiary, modlitwy. To od rodziców dzieci uczą się tego, kim jest Bóg, jakie zajmuje miejsce w życiu człowieka, kim są one i jaką mają wartość. To relacja z ojcem kształtuje nasze postrzeganie Boga jako Ojca. To zranienia psychiczne wyniesione z domu rodzinnego leczymy najdłużej.


Stowarzyszenie Sumus organizuje Rekolekcje "Jezus w naszej rodzinie" od 22-24 lutego 2013r. w Jedlni k/Pionek.

Rekolekcje prowadzi o. Joseph Vadakkel z Indii.

Informacja o prowadzącym:

O. Vadakkel urodził się 16 stycznia 1965 r. w Indiach w miejscowości Kallarkutty w stanie Kerala. Jest najstarszym z trojga rodzeństwa. Wstąpił do seminarium Kongregacji Przenajświętszego Sakramentu w Kottayam. Tam przyjął imię Joseph. Studiował teologię i filozofię. W 1993 r. przyjął święcenia kapłańskie. W 1994 r. założył Ośrodek Rekolekcyjny w Kalady. W 1997 r. przyjechał po raz pierwszy do Europy, aby prowadzić rekolekcje. W r. 2003 udał się na Filipiny na studia doktoranckie.
Ojciec Joseph po uzyskaniu święceń kapłańskich został przeorem jednego z klasztorów. Tam zorganizował grupę modlitewną, która rozrosła się w krótkim czasie do 2 tys. osób. Rozpoczął również spotkania biblijne i prowadzenie rekolekcji. Jego dzieła szybko zaczęły wychodzić poza ośrodek rekolekcyjny, w którym pracował i dotarły do m.in. takich miejsc jak: szkoły, klasztory, parafie, seminaria.
Ojciec Vadakkel prowadził rekolekcje w wielu krajach: Niemczech, Szwajcarii, Francji i Rumunii, Słowacji, Austrii, w Polsce, na Ukrainie i w Zjednoczonych Emiratach Arabskich.

Więcej informacji www.sumus.pl

Źródło: Artykuł internauty

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB