Sobota, 15 sierpnia 2020

Kilka słów o WeekBÓG

2013-03-14 12:37:07 (ost. akt: 2013-03-14 09:39:00)

Podziel się:

Autor zdjęcia: Rafał Wąsikowski

Ponad dwa miesiące ciężkiej pracy, ale można już o tym głośno mówić- „weekBÓG- przeżyj Wielki Post inaczej” się ziścił. W dniach 8-10 marca w Głotowie spotkali się ludzie, którzy chcieli pogłębić swoje relacje z Bogiem, innymi ludźmi i Kościołem. Organizacją rekolekcji zajęło się KNPK PRO FAMILIA.

W piątek o godz. 16:00 zaczęli się już zjeżdżać pierwsi uczestnicy. Później nastąpiło wzajemne poznanie się ludzi poprzez zabawy integracyjne. Było naprawdę dużo śmiechu. Podczas jednej z gier okazało się, że pewien uczestnik posiada niesamowitą zdolność naśladowania głosów innych ludzi, a zwłaszcza jednego- tego należącego do Mariusza Maxa Kolonko.

Gościem pierwszego dnia był ks. Hubert Tryk. Opowiadał on o relacji człowieka z Bogiem. „Nikt nie jest samotną wyspą”- te słowa pewnie każdy słyszał. Nie należy jednak zapominać, że odnoszą się one przede wszystkim do wyżej wymienionej relacji, tej pierwszej i najważniejszej.

Wieczorem wraz z ks. H. Trykiem uczestnicy wzięli udział w Drodze Krzyżowej. Przy blasku świec szli od stacji do stacji. Ciemność, odczuwany chłód, oblodzone ścieżki, a przede wszystkim cisza skłaniały do refleksji i były okazją do wyciszenia się oraz zastanowienia się nad sensem życia.

Każdego dnia uczestnicy dzielili się swoimi poglądami i doświadczeniami związanymi z tematyką dnia podczas tzw. „Kwadransa”. Pierwszy dzień rekolekcji „weekBÓG” zakończył się Apelem Jasnogórskim.

W sobotę uczestnicy wzięli udział w warsztatach, które przede wszystkim dotyczyły przyjaźni. Na rozgrzewkę uczestniczyli w „Weekoliadzie”, programie opartym na „Familiadzie”. Później pod okiem prowadzących (Asia, Magda) zastanawiali się, jakie cechy powinien posiadać przyjaciel. Na koniec uczestnicy przygotowali scenki podkreślające wartość przyjaźni. Jedna z grup pokusiła się nawet o stworzenie piosenki. „-Witaj Franku. Cóż cię trapi o poranku? -Ach Janku, ach Janku już po moim dzbanku. Wtedy anioł przyszedł, prosto z nieba: -Cóż ci Franku trzeba? -Przyjaciela mieć bym chciał, co by mi łzy ocierał…”- to kawałek twórczości jednej z grup.

Mszę świętą, która poświęcona była relacji z innymi ludźmi odprawił ks. W. Czupryński. Modlitwa przebaczenia prowadzona przez zaproszonego gościa przyniosła spokój w sercach i duszach wielu osób. Z kolei całonocna Adoracja napełniła uczestników pokorą i pozwoliła oddać cześć Bogu.

Ostatniego dnia uczestnicy wzięli udział w konferencji prowadzonej przez ks. M. Jodkowskiego. Zastanawiali się, jakie miejsce w Kościele zajmują wierni świeccy. Z kolei ks. J. Cymbała na Mszy św. przypomniał, jakie prawa i obowiązki przysługują wiernym świeckim.

Na twarzach wyjeżdżających z Głotowa było widać uśmiech. Niektórzy wyjechali silniejsi w wierze i miłości do Boga, inni odkryli piękno życia wiernego świeckiego, jeszcze inni zastanawiali się, jak pogłębić swoje relacje z bliskimi, by były źródłem radości. Wydaje się więc, że każdy znalazł coś dla siebie. Pozostaje czekać na kolejną edycję „weekBÓG”…
J.K.

Modlitewnik Msze w Olsztynie Czytelnia Wieczory Uwielbienia Ciekawe strony

Komentarze (7) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. ToE #1024629 | 37.8.*.* 15 mar 2013 21:27

  May the Lord bless you and keep you! [Lb, 6,24]

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. wierny #1024122 | 88.156.*.* 15 mar 2013 14:09

  Bóg wzmacnia nie dowiarków

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. Bóg uzdrawia #1023964 | 213.73.*.* 15 mar 2013 11:49

  Polecam wszystkim!fajna inicjatywa,dobrze przeprowadzona. Na pewno wybiorę się na następną edycję! (i zrobię lepsze zdjęcia ^^ )

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 4. :) #1023294 | 83.11.*.* 14 mar 2013 19:34

  O w mordeczkę, nasza rapopiosenka została przytoczona :D Milusińsko :)

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 5. marzycielka #1023266 | 88.156.*.* 14 mar 2013 19:11

  Zgadzam się z przedmówcami. Na długo zapamiętam ten weekend i czekam na kolejną edycję z niecierpliwością!!

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

Pokaż wszystkie komentarze (7)