Czwartek, 19 lipca 2018

Podstawa to Wiara

2013-03-21 19:35:02 (ost. akt: 2013-03-21 16:20:33)

Podziel się:

Autor zdjęcia: sxc.hu

Wielu ludzi brnie przez życie bez oglądania się za siebie. Bywają też tacy którzy zatrzymują się przez najmniejsze przeciwności. Bardziej podatne i narażone na porażki bywają kobiety, ale to tez nie zawsze. Co jest powodem takich zachowań? Co powinno być podstawą życia codziennego?

Proces wychowawczy przebiega na różnych płaszczyznach. Biorąc pod uwagę iż człowiek podlega nieustannie socjalizacji, czy to w domu, pracy czy szkole powinien żyć w przekonaniu że będzie zawsze „dobrze”, że uda się zrealizować zamierzone cele. Nie wątpliwie podstawą takiego myślenia jest wiara.

Przekonania jakie w nas tkwią pełnią funkcję wzmacniającą ale zarazem osłabiającą. Funkcja osłabiająca związana jest z utratą lub obaleniem naszych własnych przekonań.
Biorąc pod uwagę iż przekonanie jest to nasza własna myśl w imię której działamy i brniemy przez życie, to jej istotnym elementem jest wiara. Gdy jesteśmy o czymś „święcie przekonani” brniemy w tym zamyśle i nikt nie jest nam wstanie zmienić tego poglądu. Im bardziej jesteśmy o czymś przekonani tym większa tkwi w nas wiara. Przykłady mocnej wiary a zarazem przekonań odnajdować można każdego dnia w obrębie własnego otoczenia. Tak więc bliska mi osoba zachorowała na ciężką chorobę nowotworową. Lekarz oznajmił jej iż dni jej są już policzone. Od samego początku nie wierzyła w to. Twierdziła że jej to nie dotyczy. Pomimo postępowania choroby żyła w przekonaniu że wyjdzie z tego. Niestety choroba okazała się silniejsza od niej. Rokowania lekarskie okazały się być błędne. Kobieta żyła jeszcze kilka lat od diagnozy, a miał to być maksymalnie 1 rok. Jej przekonanie było tak ogromne że przedłużyło jej życie. Jako uczestnik takich kolei życia zgrzeszyła bym, gdybym powiedziała że wiara nie czyni cudów.

Jedną z podstaw życia każdego człowieka jest wiara. Dzięki indywidualności każdego człowieka jest ona różna. Raz większa a raz mniejsza. Często dotyczy różnych sfer życia. Wiara to nie tylko religia ale przede wszystkim przekonania jakie są w nas.

NO
Modlitewnik Msze w Olsztynie Czytelnia Wieczory Uwielbienia Ciekawe strony

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB