Wtorek, 29 września 2020

Arcybiskup: Święta to nie tylko tradycja

2013-03-31 13:48:37 (ost. akt: 2013-03-31 13:48:30)

Podziel się:

Autor zdjęcia: Adam Wnęta

Święta to wyraz tradycji, ujawnienie kultury, okazja do zbliżenia z ludźmi. Jest to jednak wymiar niepełny. O znaczeniu głębokiego przeżywania śmierci i zmartwychwstania Chrystusa mówił przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski arcybiskup Józef Michalik. W orędziu wielkanocnym metropolita przemyski podkreślał, że najważniejszym aspektem świąt jest wiara oraz przeżywanie męki, śmierci i zmartwychwstania Jezusa. Arcybiskup Michalik zaznaczył, że bez tego wymiaru wiary "pozbawimy wielką prawdę zbawczą tego, co najważniejsze".

Z okazji Wielkanocy przewodniczący KEP życzył chrześcijanom pogłębiania wiary i radości z powodu zwycięstwa Chrystusa nad złem i grzechem. Arcybiskup zaapelował także o modlitwę: zarówno za siebie samych, jak i za bliźnich. Przypomniał, że na świecie są ludzie "oddaleni i szukający prawdy o zbawieniu". Dlatego wszyscy nawzajem powinniśmy pomagać sobie w odnalezieniu drogi do Chrystusa.

Polsce metropolita przemyski życzył natomiast ludzi oddanych, wiernych, bezinteresownych i takich, którzy potrafią służyć ojczyźnie z całego serca. Zwrócił się także do chorych oraz do emigrantów. Życzył im, aby przypomnieli sobie o pięknie rodziny i bliskości. Wielkanocne orędzie arcybiskupa Michalika ukazało się na stronie internetowej archidiecezji przemyskiej

Informacyjna Agencja Radiowa (IAR)/przemyska.pl/lu/dabr

Modlitewnik Msze w Olsztynie Czytelnia Wieczory Uwielbienia Ciekawe strony

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB