Poniedziałek, 28 września 2020

Seks przed ślubem?

2013-04-03 11:03:37 (ost. akt: 2013-04-03 11:00:13)

Podziel się:

Sfera seksualna to miejsce, gdzie Bóg chce wkraczać z całą intensywnością pełni szczęścia. Niestety z tego powodu szatan próbuje to zniszczyć, zatruwając ją na różne sposoby...

Sfera seksualna to miejsce, gdzie Bóg chce wkraczać z całą intensywnością pełni szczęścia. Niestety z tego powodu szatan próbuje to zniszczyć, zatruwając ją na różne sposoby...

Autor zdjęcia: sxc.hu

Bóg błogosławi akt małżeński, natomiast seks przedmałżeński jest łamaniem Prawa Bożego. Seksualność jest darem od Boga – nie należy jej rozdawać różnym osobom lecz podarować jednej.

Bóg daje przykazania bo wie jak okropne są konsekwencje grzechów, nie chce żeby człowiek musiał przez nie przechodzić. Bóg jest dobry dla człowieka.

Bóg błogosławi akt małżeński, natomiast seks przedmałżeński jest łamaniem Prawa Bożego. Seksualność jest darem od Boga – nie należy jej rozdawać różnym osobom lecz podarować jednej. Bóg wie, jak potężnym przeżyciem jest seks - angażuje on cały ustrój człowieka. Współżycie przedślubne można zaliczyć do kategorii zdrady małżenskiej, a zdrada nigdy nie buduje.

Przedwczesny seks, wg Biblii, jest najgorszym grzechem, ponieważ jest wymierzony przeciwko własnemu ciału. Grzech seksualny pozostawia po sobie „blizny” do końca życia. Tak naprawdę „niszczy, pustoszy ciało, duszę”. Każdy kto współżyje z jednym lub kilkoma partnerami pamięta ich bardzo dobrze w kolejnych związkach. Czerpanie przyjemności z jednonocnych przygód lub serii dłuższych związków zmniejsza szansę na przeżycie intensywnej, satysfakcjonującej miłości, nawet gdy współżyje się z kimś, kto potem staje się współmałżonkiem.

Innym problemem są choroby weneryczne oraz tzw. „niechciane ciąże”. Coraz częściej młode kobiety dokonują w takich przypadkach aborcji, a aborcja jest morderstwem, a wiec kolejnym grzechem. Zatem seks przed- czy poza-małżeński, który często ma rozwiązywać problemy, np. problem samotności – w efekcie pomnaża je.

Oczywiście – dochowanie czystości seksualnej nie jest automatycznym wyznacznikiem szczęśliwego małżeństwa. Jedynie autentyczna relacja z Bogiem oraz życie według Jego standardów może sprawić satysfakcję w życiu.

Dla ludzi, którzy zabrnęli za daleko w tej sferze i trwają w niszczących ich i ich bliskich grzechu seksualnym jest wciąż nadzieja. Jezus umarł również za grzechy seksualne, więc mogą być zmazane, może wydarzyć się cud. Warunkiem jest wyznanie swoich win, pokuta i oddanie CAŁEGO swojego życia w modlitwie Temu, który jedynie może zbawić.

A.O.

Źródło: Artykuł internauty

Modlitewnik Msze w Olsztynie Czytelnia Wieczory Uwielbienia Ciekawe strony

Komentarze (4) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Anonim #2912878 | 37.30.*.* 28 kwi 2020 15:34

  Gdzie jest to napisane w Biblii?

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Jan W. #2856631 | 94.254.*.* 25 sty 2020 18:33

  Uważam że związek bez seksu pozwala się skupić na ważniejszych rzeczach... np: ukrywaniu zdrady A tak poważnie Bóg dał ludziom 10 przykazań i tego warto się trzymać... myślę że nie warto się puszczać z byle kim, jednakże 6 przykazanie mówi wyraźnie o zdradzie partnera a nie o seksie w ogóle... nie ma tam słowa o rozwiązłości a o cudzołóstwie. To sam kościół w KKK dopisał sobie całą otoczkę... A ja się pytam kim są ci ludzie którzy chcą poprawiać Boga?!

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. ES #1048207 | 79.191.*.* 8 kwi 2013 19:16

  Niech autor ten bełkot nazwiskiem podpisze! A nie - "A.O.". Brak słów..

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 4. iwaniuk-online #1042403 | 88.156.*.* 3 kwi 2013 13:09

  Co za szarlatański bełkot...

  ! - + odpowiedz na ten komentarz