Poniedziałek, 23 kwietnia 2018

Dzień Świętości Życia

2013-04-08 14:48:04 (ost. akt: 2013-04-08 15:19:04)

Podziel się:

dziecko

dziecko

Autor zdjęcia: sxc.hu

Dzisiaj - w poniedziałek 8 kwietnia - wyjątkowo obchodzimy uroczystość Zwiastowania Pańskiego i Dzień Świętości Życia.

Uroczystość Zwiastowania Pańskiego i obchodzony tego dnia w Kościele katolickim Dzień Świętości Życia to czas dziękczynienia i refleksji nad życiem, którym zostaliśmy obdarowani. Tego dnia otaczamy modlitwą matki, oczekujące narodzin dziecka i wszystkich, których życie jest zagrożone.


Popularne tego dnia w Polsce są Marsze dla Życia, msze święte w intencji dzieci nienarodzonych, wykłady i prelekcje na temat wartości życia człowieka czy przyrzeczenia Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego (zobowiązanie do modlitwy przez 9 miesięcy w intencji jednego dziecka, którego życie jest zagrożone).


Jan Paweł II w ogłoszonej w 1995 roku encyklice "Evangelium vitae" napisał: "proponuję (...) aby corocznie w każdym kraju obchodzono Dzień Życia. Jego podstawowym celem jest budzenie w sumieniach, w rodzinach, w Kościele i w społeczeństwie świeckim wrażliwości na sens i wartość ludzkiego życia w każdym momencie i każdej kondycji".

Uroczystość Zwiastowania Pańskiego obchodzimy w Kościele 25 marca (9 miesięcy przed Bożym Narodzeniem), w tym roku została ona przeniesiona ze względu Wielki Tydzień i święta Wielkanocne.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB