Sobota, 16 stycznia 2021

Homoseksualizm a prawo naturalne

2013-04-30 07:19:28 (ost. akt: 2013-04-29 00:05:10)

Podziel się:

Homoseksualne i proaborcyjne lobby próbuje wywrzeć wpływ na ONZ, aby wprowadzić prawa sprzeczne z prawem naturalnym.

Homoseksualne i proaborcyjne lobby próbuje wywrzeć wpływ na ONZ, aby wprowadzić prawa sprzeczne z prawem naturalnym.

Autor zdjęcia: sxc.hu

Homoseksualizm jest typowym przykładem niewłaściwie interpretowanej wolności. Jeszcze niedawno był zjawiskiem ukrywanym i wstydliwym, a dzisiaj związki homoseksualne są zrównywane z normalną heteroseksualną rodziną.

Współczesny świat coraz bardziej zatraca się w szeroko pojętym relatywizmie moralnym. Obiektywne prawdy, które jeszcze do niedawna uważane były za nienaruszalne i niezmienne, dzisiaj są negowane i podważane pod każdym względem. Człowiek zaczyna być postrzegany jako zwykły przedmiot, którym każdy może sterować i manipulować.

Dla większości społeczeństwa nie istnieją żadne zasady prawa naturalnego, które obowiązywałyby całą ludzkość. Ich zdaniem człowiek jest wolny i może postępować tak jak chce. Tylko, że wolność w dzisiejszym rozumieniu nie wyraża godności człowieka jako dziecka Bożego, ale prowadzi do całkowitej degradacji człowieczeństwa. Homoseksualizm jest typowym przykładem niewłaściwie interpretowanej wolności. Jeszcze niedawno był zjawiskiem ukrywanym i wstydliwym, a dzisiaj związki homoseksualne są zrównywane z normalną heteroseksualną rodziną. Nie można wolnością tłumaczyć tego, co jest sprzeczne z prawem naturalnym. Chęć wprowadzenia „małżeństw homoseksualnych” argumentowana wolnością jest nieautentyczna.

Benedykt VXII nauczał, iż istnieje wiele nieprawidłowości o których należy mówić. Nie można przechodzić obojętnie wobec zjawiska homoseksualizmu. Trzeba utwierdzać społeczeństwo w prawdzie wypływającej z prawa naturalnego. Fakt, że obecnie zaprzecza się istnieniu prawa naturalnego, nie oznacza, że rzeczywiście tak jest. Należy propagować działania oparte na prawie naturalnym, aby dzisiejszy świat nie zatracił się całkowicie.

Nie chodzi już nawet o nawracanie ludzi na wiarę katolicką, tylko o ukazywanie zasad postępowania wypływających z tego istotnego prawa. Bez znaczenia jest wiara człowieka. Bez względu na to czy człowiek jest katolikiem, ewangelikiem, protestantem czy ateistą, to obowiązują go zasady prawa naturalnego.
Małgorzata Kordal

Modlitewnik Msze w Olsztynie Czytelnia Wieczory Uwielbienia Ciekawe strony

Komentarze (3) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. takie-bzdury-z-rana? #1070665 | 77.253.*.* 30 kwi 2013 09:09

  Dziękuję przedmówcy za ciekawą opinię o mnie. Tak, wiem, dla was (katolików i wyznawców innych równie radykalnych sekt chrześcijańskich) wszyscy, którzy nie podzielają waszego wąskiego widzenia świata, są 'bez zasad'. Zgoda - wolność jednego człowieka kończy się tam, gdzie zaczyna się wolność drugiego... Tylko jak to się ma do mojej wypowiedzi? No chyba że to komentarz do tych fatalnie dobranych fałszywych tez w artykule - to się zgodzę... Autorka wyraźnie narusza wolność innych ludzi narzucając im koncepcję tak zwanego 'prawa naturalnego' - twierdząc, że wszystkich 'obowiązuje'..

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Prawda #1070640 | 213.73.*.* 30 kwi 2013 08:26

  Że to są bzdury może powiedzieć tylko człowiek bez zasad. Nie zapominajmy, że wolność jednego człowieka kończy się tam gdzie zaczyna się wolność drugiego.

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. takie-bzdury-z-rana? #1070595 | 77.253.*.* 30 kwi 2013 07:39

  Przepraszam, a co to za bełkot? Artykulik wysmażony na mega kacu, czy jak? Co to jest prawo naturalne? Co to jest dziecko boże? Brednia brednię pogania... Kim jesteś Małgorzato Kordal? Opamiętaj się, kobieto!

  ! - + odpowiedz na ten komentarz