środa, 20 czerwca 2018

Sztuka jednego dnia w stanie błogosławionym

2013-04-29 20:22:55 (ost. akt: 2013-04-29 00:24:40)

Podziel się:

Autor zdjęcia: sxc.hu

Przyszłe mamy- najczęściej jako osoby sentymentalne, wymyślają coraz bardziej ekstrawaganckie metody na uwiecznienie ciąży. Pomaga to także ojcom, którzy pragną dostrzec dziecko w brzuchu swojej partnerki. Tak powstaje proces nawiązywania relacji, z jeszcze nie narodzonym maleństwem. Wymaga to czasu i chęci, a także pomysłu

Nowe życie to cud, który kobieta nosi pod swoim sercem przez 9 miesięcy. Jest to czas oczekiwania na cud narodzin, który warto dobrze wykorzystać np. na zgromadzenie wspomnień z tego wyjątkowego, ale równocześnie ulotnego stanu, jakim jest wyczekiwanie przyjścia na świat małej istotki.

Dzięki potrzebie nawiązania bliższej relacji z jeszcze nie narodzonym dzieckiem, kobiety w stanie błogosławionym często rozmawiają ze swoim maleństwem czy słuchają muzyki, bo ono słyszy wszystko i rozumie. Dziecko rozpoznaje smaki podczas posiłków, a wręcz zapach kwiatów podczas spaceru. Można powiedzieć, że już w brzuchu mamusi aktywnie uczestniczy w codziennym życiu.

Przyszłe mamy- najczęściej jako osoby sentymentalne, wymyślają coraz bardziej ekstrawaganckie metody na uwiecznienie ciąży. Pomaga to także ojcom, którzy pragną dostrzec dziecko w brzuchu swojej partnerki. Tak powstaje proces nawiązywania relacji, z jeszcze nie narodzonym maleństwem. Wymaga to czasu i chęci, a także pomysłu. Najważniejsze jest jednak to, że dziecko jest z nami, czuje, słyszy, a tym samym lepiej się rozwija. Macierzyńska radość może zostać uchwycona poprzez kilka form sztuki.

Najbardziej popularną formą uwieczniania błogosławionego stanu jest sesja fotograficzna. Często są to akty kobiet w zaawansowanej ciąży, ale także zdjęcia z partnerem i z jakimiś gadżetami, które zapowiadają przyjście na świat nowego członka rodziny. Kolejną, oryginalną formą upamiętnienia „brzuszka” jest body painting, czyli dosłownie sztuka jednego dnia, polegająca na malowaniu brzucha farbami w dowolnie wymyślony wzór. Podobnym, ale bardziej trwałym gatunkiem jest gipsowy odlew brzucha, na którym także mogą powstać niesamowite obrazy według gustu rodziców. Ważne jest również to, że dwa ostatnie sposoby można uwiecznić za pomocą pierwszego, czyli fotografii. Są to pamiątki na lata, które można wykonać samemu lub w profesjonalnych pracowniach, a następnie ładnie wyeksponować w pokoju malucha.

Takie ulotne chwile mogą sprawić, że młoda mama zapomni o ciążowych dolegliwościach i po raz kolejny poczuje się szczęśliwa.
Katarzyna Łempio

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB