Czwartek, 20 września 2018

Św. Elżbieta Węgierska – kochająca Chrystusa w ubogich

2013-11-17 09:14:35 (ost. akt: 2013-11-17 09:20:02)

Podziel się:

Franciszkanie świeccy przy parafii św. Maksymiliana w Olsztynie serdecznie zapraszają w niedzielę 17 listopada na obchody ku czci św. Elżbiety Węgierskiej

Św. Elżbieta przez całe swoje życie była pocieszycielką ubogich. Poświęcała się całkowicie opiece nad potrzebującymi. W pobliżu jednego ze swych zamków poleciła zbudować szpital, w którym zgromadziła wielu chorych i słabych. Hojnie rozdzielała dary miłości wszystkim, którzy prosili ją o wsparcie. Wszystkie dochody wyczerpała do tego stopnia, iż w końcu na potrzeby ubogich nakazywała sprzedawać klejnoty i kosztowne szaty. Dwa razy dziennie, rankiem i wieczorem, miała zwyczaj odwiedzać chorych. Osobiście posługiwała tym, którzy cierpieli na odrażające choroby, podawała posiłek jednym, poprawiała posłanie drugim, niektórych dźwigała na ramionach i spełniała wiele innych dobroczynnych posług. W każdym człowieku chorym i cierpiącym odnajdywała samego Chrystusa.


Jakże nam, ludziom współczesnym potrzeba takiej postawy. Niekiedy odwracamy się od potrzebujących lub udajemy, ze tego cierpienia nie widzimy. Nie zauważamy lub przechodzimy obojętnie usprawiedliwiając się iż nie mamy czasu.

Św. Elżbieta jakże jest aktualna na dzisiejsze czasy, jest dla nas nauczycielką jak mamy postępować i żyć.

Św. Elżbieta Węgierska jest główną patronką Franciszkańskiego Zakonu Świeckich.

Franciszkanie świeccy przy parafii św. Maksymiliana przy ul. Dworcowej 1B (blisko dworca PKP/PKS) serdecznie zapraszają w niedzielę 17 listopada na obchody ku czci św. Elżbiety Węgierskiej. Adoracja Najświętszego Sakramentu o godz. 15.00 i następnie Msza św. ku czci św. Elżbiety wraz z nabożeństwem i uczczeniem jej relikwii, a o godz. 17.00 uroczyste nieszpory za zmarłych.


Źródło: Artykuł internauty

Modlitewnik Msze w Olsztynie Czytelnia Wieczory Uwielbienia Ciekawe strony

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB