Wtorek, 17 lipca 2018

Apel o modlitwę o pokój

2014-03-05 08:45:46 (ost. akt: 2014-03-07 09:57:59)

Podziel się:

Autor zdjęcia: sxc.hu

Z apelem o dalszą gorącą modlitwę w intencji Ukrainy zwraca się do wiernych Prezydium Konferencji Episkopatu Polski oraz papież Franciszek.

Sytuacja na Ukrainie jednoczy ruchy i wspólnoty we wspólnej modlitwie w intencji pokoju. Powstają także nowe grupy modlitewne na portalach społecznościowych.

„W tak trudnej, niestabilnej i zmieniającej się z godziny na godzinę sytuacji, niech w naszych rodzinach, parafiach, wspólnotach, stowarzyszeniach i ruchach katolickich, nie zabraknie gestów duchowej solidarności” – piszą biskupi, zwracając się po raz kolejny z apelem o modlitwę w intencji Ukrainy.

Prezydium Konferencji Episkopatu Polski podkreśla, że „żadne rozwiązanie siłowe nie zapewni trwałego pokoju, a przyczyni się jedynie do wzrostu napięcia i eskalacji konfliktu”. Biskupi przypominają też słowa zapisane we wspólnym przesłaniu do narodów Polski i Ukrainy: „(…) współpraca wolnej Polski z wolną Ukrainą jest niezbędna, by w tej części Europy panował pokój, ludzie cieszyli się wolnością religijną, a prawa człowieka nie były zagrożone”.

Z prośbą o modlitwę w intencji Ukrainy zwrócił się także papież Franciszek po niedzielnej modlitwie Anioł Pański: „Proszę was jeszcze o modlitwę za Ukrainę, która przeżywa niełatwą sytuację. Życzę, aby wszystkie stronnictwa w kraju czyniły wszystko dla przezwyciężenia nieporozumień i budowały razem przyszłość Narodu. Kieruję pełen zatroskania apel do wspólnoty międzynarodowej, aby wspierała każdą inicjatywę na rzecz dialogu i zgody".

Adoracja w intencji pokoju

„Niech pokój będzie w twoich murach, a bezpieczeństwo w twych pałacach! Przez wzgląd na moich braci i przyjaciół będę mówił: «Pokój w tobie!» Przez wzgląd na dom Pana, Boga naszego, będę się modlił o dobro dla ciebie”. (Ps 122)

W odpowiedzi na to, co się dzieje na Ukrainie, chcemy zaprosić Was do modlitwy o pokój na całym świecie. Przede wszystkim za kraje, w których trwają konflikty, ale także za wszystkie inne państwa, które to dotyka przez bliskość geograficzną oraz zależności polityczne, w tym za naszą ojczyznę.

Chcemy stawać w adoracji Pana Jezusa, w modlitwie przed Najświętszym, w modlitwie najpiękniejszej z możliwych. Chcemy spotykać się z Nim żywym i prawdziwym, w Jego uwielbieniu, bo On wszystko ogarnia i wszystko może.

Módlmy się. Nieustannie.

Wpisz się w grafik modlitewny!!!
Modlitewnik Msze w Olsztynie Czytelnia Wieczory Uwielbienia Ciekawe strony

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB