Piątek, 15 listopada 2019

Dobrze, że jesteś - Uratuj świętego!

2014-03-14 17:18:43 (ost. akt: 2014-03-14 17:28:35)

Podziel się:

16 maca rozpocznie się nowenna w intencji dzieci zagrożonych aborcją. Akcja "Uratuj świętego" zwraca naszą uwagę na dar obecności każdego człowieka.

16 maca rozpocznie się nowenna w intencji dzieci zagrożonych aborcją. Akcja "Uratuj świętego" zwraca naszą uwagę na dar obecności każdego człowieka.

Autor zdjęcia: sxc.hu

16 marca ruszy VI edycja Akcji Uratuj Świętego! W tym roku przebiegać będzie pod hasłem "Dobrze, że jesteś...". Akcja zakończy się 25 marca, w Dzień Świętości Życia

Akcja Uratuj Świętego powstała 5 lat temu, jako odpowiedź na wielką potrzebę modlitwy w intencji dzieci, których życie jest zagrożone aborcją. Przez te lata wokół akcji zgromadziło się kilkadziesiąt tysięcy osób z całej Polski. Wiele z nich podjęło się później Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego i przez kolejnych 9 miesięcy modli się za jedno wybrane dziecko.

Słowa „Dobrze, że jesteś…” mają podkreślać różne wymiary piękna obecności drugiej osoby. Każdy dzień akcji będzie miał swój temat, który będzie rozwinięciem hasła akcji . Każdy z nas zna (lub prawie każdy) kogoś, kto jest dla nas ważny, kto sprawia, że łatwiej jest nam pokonywać trudności, a życie nabiera blasku. Inni ludzie często są dla nas niezbędni jak tlen. Najmocniej cierpią Ci, którzy doświadczają samotności. Jaki byłby świat bez naszej rodziny, naszych przyjaciół? Bez tych, którzy jako pierwsi pokazali nam, że warto marzyć i realizować swoje pasje? Niektóre tematy rozważań to: „bo dajesz mi radość”; „bo sprawiasz, że jestem lepszy”, „bo kochasz”.

Centrum akcji jest portal Uratujswietego.pl, na którym każdego dnia akcji ukazywać się będą rozważania nawiązujące do tematu dnia. Dodatkowym elementem akcji jest codzienny wideokomentarz umieszczany na stronie akcji. Komentarz ten, nagrywany przez osoby znane z ekranu i nie tylko, ma być pomocą w przeprowadzeniu rozważania i wprowadzeniem do modlitwy. Do tej pory do akcji włączyli się m.in. bp. Stanisław Stefanek, Darek Maleo Malejonek, ks. Artur Godnarski, Ireneusz Krosny, Krzysztof Ziemiec, Tomasz Zubilewicz, Tomek Kamiński, Jan Pospieszalski, Tadeusz Wasilewski, Paweł Kukiz. Przemysław Babiarz, Zbigniew Wodecki, Jarosław Kret, Andrzej Beja-Zaborski, Dariusz Kowalski i Anna Kalczyńska, Krzysztof Skowroński, Katarzyna Łaniewska i inni.
Włączenie się do akcji polega na modlitwie przez dziewięć dni w intencji dzieci, którym grozi aborcja. Każdy wybiera dla siebie formę modlitwy i porę. Rozważania podkreślają nie tylko wartość życia tych, których dotyczy modlitwa, ale także wartość naszego życia i tych, z którymi codziennie budujemy relacje.


Szczegóły, zapisy, rozważania: http://uratujswietego.pl/

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB