środa, 30 września 2020

Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego

2014-04-20 08:04:35 (ost. akt: 2014-04-18 13:13:06)

Podziel się:

Alleluja!

Alleluja!

Autor zdjęcia: sxc.hu

Alleluja! Chrystus Zmartwychwstał! Dziś cały Kościół świętuje pamiątkę Zmartwychwstania Jezusa. Po okresie Wielkiego Postu i Triduum Paschalnego nastał czas wielkiej radości.

Ciszę Wielkiej Soboty przerwały nowe słowa i poruszyły serca i umysły kobiet i mężczyzn, którzy znali i kochali Jezusa. Owe słowa brzmiały: „On zmartwychwstał, naprawdę zmartwychwstał”. Nie obwieszczano ich po dachach, ani nie obnoszono na plakatach lub transparentach, ale na ulicach i rynkach miast przekazywano je szeptem, na ucho, jak najskrytsze przesłanie, które naprawdę usłyszeć i zrozumieć mogło tylko takie serce, które tęskniło za nadejściem Królestwa Bożego i rozpoznało pierwsze oznaki jego nadejścia w słowach i uczynkach Człowieka z Nazaretu.

Dziś znów jest czas, by przemówić z pełnym przekonaniem i entuzjazmem. Z ciszy wyłonić znane już słowa. On naprawdę zmartwychwstał. A wtedy Dobra Nowina zostanie zaniesiona ubogim, będzie wyzwoleniem niewolników, zwróci wzrok niewidomym, zdrowie chorym, a radość smutnym, obwieści rok łaski od Pana. I złączy się uśmiech Boga z uśmiechem dzieci Bożych, i stanie się jednym w niegasnącym świetle, które rozprasza wszelką ciemność.

Radosnego Świętowania Zmartwychwstania Pana Jezusa i głośnego śpiewania Alleluja (po polsku HURAAAAAA!!!!!!) wszystkim wierzącym i ludziom dobrej woli.
ks. Piotr Hartkiewicz

Modlitewnik Msze w Olsztynie Czytelnia Wieczory Uwielbienia Ciekawe strony

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Yetiheu #1379286 | 88.156.*.* 20 kwi 2014 09:17

    Alleluja i do przodu.

    Ocena komentarza: warty uwagi (4) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. azazel #1379278 | 5.174.*.* 20 kwi 2014 09:06

    pogański kraj, pogańskie obyczaje!

    Ocena komentarza: poniżej poziomu (-4) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (4)