Piątek, 26 lutego 2021

Pan zmartwychwstał!

2014-04-19 22:18:49 (ost. akt: 2014-04-19 22:29:03)

Podziel się:

Autor zdjęcia: sxc.hu

Pusty grób, odsunięty kamień, leżące płótna - znaki, które sprawiły, że uczniowie uwierzyli w słowa Jezusa. Czy ja wierzę, że mój Pan zmartwychwstał?

EWANGELIA NA NIEDZIELĘ ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO, ROK A, J 20,1-9:


A pierwszego dnia po szabacie, wczesnym rankiem, gdy jeszcze było ciemno, Maria Magdalena udała się do grobu i zobaczyła kamień odsunięty od grobu. Pobiegła więc i przybyła do Szymona Piotra i do drugiego ucznia, którego Jezus kochał, i rzekła do nich: „Zabrano Pana z grobu i nie wiemy, gdzie Go położono”. Wyszedł więc Piotr i ów drugi uczeń i szli do grobu. Biegli oni obydwaj razem, lecz ów drugi uczeń wyprzedził Piotra i przybył pierwszy do grobu. A kiedy się nachylił, zobaczył leżące płótna, jednakże nie wszedł do środka. Nadszedł potem także Szymon Piotr, idący za nim. Wszedł on do wnętrza grobu i ujrzał leżące płótna oraz chustę, która była na Jego głowie, leżącą nie razem z płótnami, ale oddzielnie zwiniętą na jednym miejscu. Wtedy wszedł do wnętrza także i ów drugi uczeń, który przybył pierwszy do grobu. Ujrzał i uwierzył. Dotąd bowiem nie rozumieli jeszcze Pisma, które mówi, że On ma powstać z martwych.


JAK TO JEST Z TYM ZMARTWYCHWSTANIEM?


Ks. Grzegorz ZapotocznyZ wielu stron bombardowani jesteśmy wynikami sondaży. Dotyczą one najróżniejszych dziedzin naszego życia. Są też takie, które podejmują temat wiary, religijności. Studiując je możemy na przykład dowiedzieć się, że 80-90% Polaków wierzy w Boga. Zdecydowana większość z nich deklaruje się jako katolicy (około 90%). Ciekawe jest to, że spośród tych zdeklarowanych katolików 25-40% nie wierzy w Zmartwychwstanie Chrystusa…
O przydatności sondaży i ich odniesieniu do rzeczywistości, do prawdy mówią nam jednak one same. Znalazłem taki sondaż, który mówi, że 60% Polaków nie wie, którym sondażom można ufać, albo że 53 % Polaków uważa, że w ogóle nie można im ufać. Trafiłem także na sondaże, z których wynika, że 35% brytyjskiej młodzieży do 18 roku życia uważa, że pierwszym człowiekiem na księżycu był Winston Churchill, a dla 40% Brytyjczyków do 30 roku życia ich wybitny premier jest postacią fikcyjną…
Jak więc jest z tym Zmartwychwstaniem? Tak samo jak z tym, że Winston Churchill żył naprawdę i nie on pierwszy postawił nogę na księżycu. Zmartwychwstanie Chrystusa to fakt! Niezależnie od tego, ilu z nas w to wierzy. Niezależnie od wyniku sondaży. Chrystus zwyciężył śmierć, powstał z grobu, w którym zostawił po sobie tylko płótna i chustę. Otworzył dla nas bramę wieczności. Udostępnił nam źródło prawdziwego życia, które płynie przez wieki i z którego każdy z nas może zaczerpnąć. Wystarczy zrobić krok, by się w nim zanurzyć, by się z niego napić. Chrystus – Światłość Świata rozproszył ciemności nocy grzechu, w jakiej błądziła ludzkość. Wystarczy otworzyć oczy, uszy, umysł, serce by ta Wspaniała światłość nas ogarnęła. To twój wybór. To wybór każdego z nas. Życie, zbawienie, światło, szczęście, wieczność, pokój, nadzieja, miłość czekają! Na mnie, na ciebie, na każdego z nas.
Może jednak wolisz w smutku, w ciemności, w przygnębieniu, powoli zrezygnowany kroczyć do grobu, do śmierci? Chyba lepiej pobiec z radosnym, pełnym nadziei niepokojem w sercu, razem z Marią Magdaleną, apostołami na spotkanie z Chrystusem. Chrystusem Zmartwychwstałym.

ks. Grzegorz Zapotoczny

Źródło: Gazeta Olsztyńska

Modlitewnik Msze w Olsztynie Czytelnia Wieczory Uwielbienia Ciekawe strony

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB