środa, 23 czerwca 2021

Taniec Wielkanocny na cześć Zmartwychwstałego!

2014-04-26 13:29:32 (ost. akt: 2014-04-26 09:33:40)

Podziel się:

Taniec Wielkanocny w Olsztynie w 2013 roku.

Taniec Wielkanocny w Olsztynie w 2013 roku.

Autor zdjęcia: Bartosz Cudnoch

Zapraszamy 27 kwietnia w drugą Niedzielę Wielkanocną - Niedzielę Miłosierdzia Bożego - na drugi w Olsztynie Taniec Wielkanocny. Olsztyńska starówka będzie pełna radości ze zmartwychwstania Boga i kanonizacji dwóch papieży.

Radować się tańcem ze zmartwychwstania Jezusa? Dla olsztyńskich tancerzy i Olsztyńskiej Grupy Wodzirejów wszystko jest możliwe. Zwycięstwo Boga nad śmiercią i grzechem jest dla chrześcijan nie tylko jednym z fundamentów wiary, ale także źródłem nadziei. Zło w ostatecznym rachunku zostało pokonane, mamy przygotowane miejsce w Niebie. Taniec uliczny wykonywany jest w okresie Wielkanocy na ulicach miast na całym świecie. Pomysłodawcą jest protestancki Ruch UpToFaith. Pierwszy Taniec Wielkanocny odbył się w 2010 na ulicach Budapesztu. Rok później dołączyło ok. 50 dużych miast na całym świecie, łącząc różne kontynenty i kraje (m.in. USA, Hiszpania, Włochy, Słowacja, Australia). Dołączyła także Polska: tańczył m.in. Wrocław, Kraków, Opole, Poznań. W tamtym roku pierwszy raz zatańczył Olsztyn – ok. 100 tancerzy z entuzjazmem dzieliło się swoją wiarą. W Olsztynie po razu drugi organizacją tańca zajęła się Olsztyńska Grupa Wodzirejów.

Zatańcz z tancerzami!

Taniec Wielkanocny może wykonać każdy bez względu na wiek i płeć. Wystarczy nauczyć się choreografii i z odwagą wyjść na ulicę. Ten taniec to nie popis umiejętności tanecznych, ale ekspresja wiary. Ciało staje się narzędziem uwielbienia Boga i wyrażenia swojej radości z życia, radości ze zwycięstwa Boga nad śmiercią. Tancerze przygotowywali się w czasie prób tanecznych. Tak jak rok temu : w tym roku będziemy mogli nie tylko patrzeć na tancerzy i im kibicować, ale także zatańczyć razem z nimi. Olsztyński Targ Rybny zamieni się w miejsce świętowania Zmartwychwstania.

Powodów do radości jest wiele
Taniec Wielkanocny odbywający się w święto Miłosierdzia Bożego to nie tylko okazja do dziękczynienia Bogu za Jego miłosierdzie, za odkupienie naszych grzechów. Tego dnia razem z całym Kościołem będziemy świętować kanonizację dwóch papieży: Jana Pawła II i Jana XXIII. Postać Jana XXIII i jego nauczanie znamy mniej, chociaż nawoływał, by chrześcijanie nieśli pokój, nie poddawali się zniechęceniom, by szukali źródła radości wiecznej. Jan Paweł II wielokrotnie zachęcał nas, byśmy się nie lękali i oddali swoje życie Jezusowi, byśmy nie bali się walczyć o tym, co naprawdę ważne.

Nie lękajmy się i przyjdźmy w niedzielę 27 kwietnia o 14.30. na Targ Rybny. Każdy z nas, ma za co dziękować Bogu, każdy ma przynamniej jeden powód do radości. Bóg zwyciężył .


Anna Wysocka


Taniec Wielkanocny - Niedziela, 27 kwietnia
Olsztyn, Targ Rybny.
Początek ok. godz. 14.30.


Źródło: Gazeta Olsztyńska

Modlitewnik Msze w Olsztynie Czytelnia Wieczory Uwielbienia Ciekawe strony

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB