środa, 20 czerwca 2018

Woła nas po imieniu - Niedziela Dobrego Pasterza

2014-05-11 16:39:56 (ost. akt: 2014-05-11 16:47:24)

Podziel się:

Jeden z popularnych wizerunków Dobrego Pasterza.

Jeden z popularnych wizerunków Dobrego Pasterza.

Brama, pasterz, opieka, życie - dzisiejsza Ewangelia zapewnia nas o trosce Jezusa o nas.

EWANGELIA NA IV NIEDZIELĘ WIELKANOCNĄ, ROK A, J 10-1-10:

Jezus powiedział do swoich uczniów: „Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam: Kto nie wchodzi do owczarni przez bramę, ale wdziera się inną drogą, ten jest złodziejem i rozbójnikiem. Kto jednak wchodzi przez bramę, jest pasterzem owiec. Temu otwiera odźwierny, a owce słuchają jego głosu; woła on swoje owce po imieniu i wyprowadza je. A kiedy wszystkie wyprowadzi, staje na ich czele, a owce postępują za nim, ponieważ głos jego znają. Natomiast za obcym nie pójdą, lecz będą uciekać od niego, bo nie znają głosu obcych. Tę przypowieść opowiedział im Jezus, lecz oni nie pojęli znaczenia tego, co im mówił. Powtórnie więc powiedział do nich Jezus: Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam: Ja jestem bramą owiec. Wszyscy, którzy przyszli przede Mną, są złodziejami i rozbójnikami, a nie posłuchały ich owce. Ja jestem bramą. Jeżeli ktoś wejdzie przeze Mnie, będzie zbawiony - wejdzie i wyjdzie, i znajdzie paszę. Złodziej przychodzi tylko po to, aby kraść, zabijać i niszczyć. Ja przyszedłem po to, aby owce miały życie i miały je w obfitości”.Ponieważ głos Jego znają


ks. Wojsław Czupryński„Trzeba być realistą! Należy budować swoje życie na solidnych fundamentach i nie wolno bujać w obłokach. A więc najpierw solidna, dobra szkoła, dobry zawód albo jakiś własny interes. No a potem normalnie, jak wszyscy: mieszkanie, samochód, a potem … jeszcze lepsze mieszkanie i jeszcze lepszy samochód. Aha i jeszcze dobrze by było mieć jakieś zabezpieczenie, jakąś rezerwę w banku albo w nieruchomościach. No a potem można sobie pozwolić na odrobinę idealizmu, sentymentów i religijnych uniesień”. Tak w naszych czasach myśli sporo ludzi i w taki sposób organizuje sobie życie. Bóg, Jego głos i wezwanie właściwie bardzo często pozostaje nie usłyszane.
IV Niedziela Wielkanocna zwana także Niedzielą Dobrego Pasterza jest od 1963 r. Dniem Modlitw o Powołania. W tym roku przeżywamy tę niedzielę mając w pamięci radość kanonizacji Jana XXIII i Jana Pawła II. Dziękując za piękne i święte życie wielkich papieży módlmy się, by nie zabrakło tych, którzy całym sercem odpowiedzą na Boże powołanie. Oby jak najwięcej było także tych, którzy swoją modlitwą i serdecznością pomogą na tej pięknej, choć niełatwej drodze.
Życzę każdemu, także sobie, abyśmy rozpoznając Boży głos z dnia na dzień stawali się duchowo piękniejsi. Byśmy idąc za głosem Dobrego Pasterza dotarli na łąki wieczności.

ks. Wojsław Czupryński

Źródło: Gazeta Olsztyńska

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB