Wtorek, 18 września 2018

By świat usłyszał Dobrą Nowinę

2014-05-17 10:00:00 (ost. akt: 2014-05-16 23:35:24)

Podziel się:

Jedno ze spotkań muzycznych dla dzieci

Jedno ze spotkań muzycznych dla dzieci

Autor zdjęcia: J. Jędrzejczyk

W tym roku chcemy dotrzeć do tych, którzy niekoniecznie są w Kościele. Chcemy, by odbiorcami koncertu była młodzież, która myśli, że w Kościele jest nudno - o warsztatach muzycznych w Ostródzie i koncercie ewangelizacyjnym „..by świat usłyszał” opowiada Joanna Jędrzejczyk

- Opowiedz o przygotowaniach do koncertu.


Przygotowania do koncertu zaczęły się tak naprawdę rok temu – po pierwszym koncercie ewangelizacyjnym. Żeby nie tracić kontaktu z dziećmi i młodzieżą, zainicjowaliśmy spotkania muzyczne, na których możemy się rozśpiewać, czasami zapraszamy gości, np. muzyków. To nie są spotkania tylko z muzyką Gospel Rain, bo sami nie wiemy jeszcze, jaki będzie repertuar tegorocznego koncertu. Na spotkania chodzi w sumie ok. 50 dzieci. Przychodzi też coraz więcej młodzieży.

- Dlaczego warsztaty z Gospel Rain?


Gospel Rain to zespół z Lublina, jeden z najstarszych w Polsce zespołów muzyki uwielbienia, znany szerszej publiczności z koncertu kolęd w Polsacie i transmisji koncertu z okazji kanonizacji, który odbył się na Placu Piłsudskiego w Warszawie. Nagrał też kilka płyt. Zespół prowadzi warsztaty, a nam zależy na kontynuacji angażowania młodzieży i dzieci ostródzkich. Będą to warsztaty muzyki uwielbienia, po których wszyscy będą mogli wystąpić na scenie. Warsztaty będą trwały trzy dni – rozpoczną się w piątek przed koncertem.

- Kto tworzy repertuar na warsztaty i koncert?


Repertuar tworzy zespół. To, jaki będzie, zależy od solistów, którzy będą mogli przyjechać. Rok temu śpiewaliśmy z Mocnymi w wierze. Ćwiczyliśmy sami przez pół roku, kilka prób było z Mocnymi. Zaśpiewaliśmy razem tylko niektóre utwory. Grzegorz Głuch, dyrygent Gospel Rain twierdzi, że trzeba mierzyć wysoko. Ma nadzieję, że wszystkie utwory zaśpiewamy razem – ich zespół i nasz chór. On zakłada, że będzie super, wierzy w umiejętności naszych ludzi. Zastanawialiśmy się, czy koncert nie straci na profesjonalizmie - zestawienie Gospel Rain i amatorskiego chóru, ale wszystko okaże się na warsztatach. Będziemy uczyć się ich utworów.

- Kto poprowadzi koncert?


Koncert poprowadzi Jerzy Zelnik, który opowie też o działaniu Pana Boga w jego życiu. W tamtym roku już we wrześniu wiedzieliśmy, że koncert poprowadzi Przemysław Babiarz, w tym roku znalezienie odpowiedniej osoby trwało dłużej. To uczyło nas zaufania, że wszystko się uda. Przygotowaliśmy na koncert także film ze świadectwami znanych ludzi. M. in. usłyszymy Radosława Pazurę.

- Kto angażuje się w przygotowania?


Bardzo dużo ostródzkich firm i przedsiębiorców włącza się w to, by imprezę sfinansować. Wstęp jest wolny, koncert nie będzie finansował się więc z biletów. W tym roku w organizację włączyło się Katolickie Stowarzyszenie „Civitas Christiana” oraz oczywiście miasto Ostróda, które oprócz wsparcia finansowego udostępnia nam Amfiteatr na koncert. Włącza się mnóstwo ludzi – ktoś drukuje ulotki, plakaty, ktoś zapewnia obsługę fotograficzną, ktoś inny nagrywa i montuje film. Pani, która nagrywa film ze świadectwami, Anna Kulicka, to dziennikarka mieszkająca w Finlandii, na co dzień zajmuje się kręceniem filmów dokumentalnych. To niesamowite – inicjatywa idzie jak kostki domina, angażuje coraz więcej ludzi.

- Ty jesteś główną organizatorką?


Ja jestem pomysłodawczynią, chociaż pomysł zrodził się dwa lata temu w sercach kilku osób. W tym roku przy mojej parafii Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Ostródzie utworzyliśmy komitet organizacyjny koncertu. Jest nas 15 osób. Podzieliliśmy organizację na różne obszary. Jest dużo więcej do zrobienia niż rok temu – poprzedni koncert się udał, ale ten ma być lepszy.


- Mieliście sygnały od mieszkańców, że poruszył ich koncert? W końcu to koncert ewangelizacyjny.


Takich typowych świadectw nie mieliśmy, ale słyszałam, że ktoś poczuł siłę, by zmienić coś w swoim życiu. Większość ludzi, która przyszła na koncert, była jakoś zakorzeniona w Kościele, potrzebowali umocnienia w wierze. Każdy z nas potrzebuje ewangelizacji. W tym roku chcemy dotrzeć do tych, którzy niekoniecznie są w Kościele. Chcemy, by odbiorcami koncertu była młodzież, która myśli, że w Kościele jest nudno. Chcemy pokazać, że w Kościele nudno nie jest. Dlatego Gospel Rain i entuzjastyczna muzyka uwielbienia, dlatego znany Jerzy Zelnik, dlatego warsztaty. Chociaż warsztaty będą zajęciami wokalnymi z emisją głosu, to mam nadzieję, że dla wielu będą jednocześnie rekolekcjami.

- Kiedy odbędzie się koncert?


Koncert odbędzie się w niedzielę po Bożym Ciele, czyli 22 czerwca , o godz. o 19.00. w ostródzkim Amfiteatrze.

- Jaki jest cel koncertu?


Cel koncertu oddaje jego nazwa : „...by świat usłyszał”. Po to się gromadzimy, organizujemy koncert i całe to zamieszanie, by świat usłyszał Dobrą Nowinę, radość. Nawet te spotkania muzyczne, o których mówiłam – pokazujemy różne style muzyczne i muzykę chrześcijańską od różnych stron, by każdy znalazł coś dla siebie. Nie tylko śpiewamy. To także spotkania formacyjne. Na ostatnim spotkaniu ksiądz opowiadał o tym, czym jest ewangelizacja, przypomniał przypowieść o talentach.

Uczymy się też tego, czym ten koncert ma nie być – to nie pokazywanie siebie. Nie chodzi o to, by poczuć się jak gwiazda, To ma być misja. Przenosimy miłość Boga.

Przed koncertem 14 czerwca odbędzie się ostatnie już spotkanie muzyczne, otwarte dla wszystkich – o godz. 11.00 dzieci, a o 12.30 młodzież. Zapraszam serdecznie.

Rozmawiała Anna Wysocka


Informacja o warsztatach z Gospel Rain:

Warsztaty muzyczne prowadzone przez doświadczonych muzyków zespołu Gospel Rain odbędą się w dniach 20-22 czerwca w Specjalnym Ośrodku Szkolno - Wychowawczym – tam będą odbywały się próby, tam będą posiłki oraz noclegi. Eucharystie oraz nabożeństwa będą się odbywały w kościele pw. Niep. Pocz. Najświętszej Maryi Panny w Ostródzie. W tych dniach przewidziane są też osobne próby dla najmłodszych – dzieci do 6 klasy szkoły podstawowej.
Koszt warsztatów to tylko 20zł. Opcjonalnie dochodzi jednak koszt wyżywienia i noclegu (śniadanie, kolacja -7,5zł, obiad 10zł, nocleg 25zł). Formularz zgłoszeniowy dostępny jest na stronie http://www.byswiatuslyszal.pl/

Zapraszamy wszystkich bardzo serdecznie.

Źródło: Gazeta Olsztyńska

Modlitewnik Msze w Olsztynie Czytelnia Wieczory Uwielbienia Ciekawe strony

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB