Sobota, 11 lipca 2020

Służba Bogu i ludziom

2014-06-13 14:59:20 (ost. akt: 2014-06-13 15:12:51)

Podziel się:

Neoprezbiterzy 2014 r.

Neoprezbiterzy 2014 r.

Autor zdjęcia: Archiwum WSD "Hosianum"

W sobotę 31 maja pięciu diakonów warmińskiego Wyższego Seminarium Duchownego „Hosianum” przyjęło święcenia prezbiteratu (kapłańskie). W konkatedrze św. Jakuba oddali się na służbę Bogu i ludziom

Historia każdego powołania jest inna. Św. Jan Paweł II pytany o powołanie do kapłaństwa mówił, że nie można tego wytłumaczyć do końca, pozostaje to tajemnicą. Każdy z nas jest powołany do głębokiej relacji z Bogiem. Tylko nieliczni wybierają drogę kapłaństwa i życia zakonnego. Pięciu diakonów Wyższego Seminarium Duchownego „Hosianum” w Olsztynie w sobotę 31 maja z rąk arcybiskupa Wojciecha Ziemby przyjęło święcenia prezbiteratu. Po 6-letniej formacji i przygotowaniach w czasie uroczystej mszy świętego w olsztyńskiej konkatedrze św. Jakuba ślubowali posłuszeństwo biskupowi i gotowość życia Ewangelią i niesienia jej ludziom.

Żyć Ewangelią


Liturgia sakramentu święceń przybliża znaczenie kapłaństwa. W czasie liturgii spotkamy różne znaki. Namaszczenie rąk oznacza szczególne uczestnictwo w kapłaństwie Chrystusa; wręczenie chleba i wina wskazuje na celebrowanie Eucharystii oraz na obowiązek naśladowania Chrystusa Ukrzyżowanego. Naśladowanie Jezusa , niesienie innym Bożego Miłosierdzia, troska o zbawienie ludzi to niełatwe zadania.
Prezentujemy nowych kapłanów razem z informacją, z jakich parafii pochodzą i do jakich zostali skierowani.


Neoprezbiterom życzymy zaufania Bogu, któremu się oddali. Wytrwałości w poznawaniu, życiu i dzieleniu się Ewangelią. Umiejętności czerpania z miłości Boga i niesienia tej miłości tym, do których zostaną posłani.

Anna Wysocka
Wiara.wm.pl
Źródło: Gazeta Olsztyńska

Modlitewnik Msze w Olsztynie Czytelnia Wieczory Uwielbienia Ciekawe strony

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentowanie wyłączone

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB