środa, 26 września 2018

820 lecie urodzin św. Klary z Asyżu

2014-08-07 15:00:04 (ost. akt: 2014-08-07 14:56:08)

Podziel się:

Figura z Bazyliki Saint Clare we Włoszech

Figura z Bazyliki Saint Clare we Włoszech

Autor zdjęcia: http://en.wikipedia.org/wiki/Clare_of_Assisi

Św. Klara z Asyżu przyszła na świat 820 lat temu w rodzinie szlacheckiej Hortulany i Favaronego Offreduccio di Bernardino. Pociągnięta przykładem św. Franciszka postanowiła oddać się Chrystusowi służąc Mu w postach, czuwaniach za klauzurą, a swoje siostry nazwała Ubogimi Paniami klaryskami.

Papież Grzegorz IX powierzył klaryski opiece braci mniejszych. Św. Klara żywiła gorące nabożeństwo do Męki Pańskiej i Eucharystii. Życie Klary miało charakter głęboko kontemplacyjny i klauzurowy. Siostry orędowały za całą ludzkością. Klara zmarła 11 sierpnia 1253 roku. Pochowano ją w kościele św. Jerzego w Asyżu, a od 1260 roku spoczywa do dziś w bazylice pod jej wezwaniem. Często przedstawia się św. Klarę z monstrancją w ręku, gdyż wytrwale adorowała Najświętszy Sakrament.

We współczesnych czasach jest dla nas wzorem kontemplacji Jezusa Eucharystycznego i uczy nas, że jest On obecny w każdym Kościółku, kaplicy. Wielu zapomina o tym, by chociaż na chwilę wejść na Adorację i podziękować Chrystusowi Panu za własne życie i docenić je. Przecież mogliśmy się urodzić w czasach, wojny, prześladowania lub w innej epoce. Dziękujmy Bogu, że żyjemy w pokoju. Szukajmy też pokoju serca przed Eucharystycznym Jezusem. Tylko w ciszy poznamy kim naprawdę jesteśmy.

Klara została kanonizowana 15 sierpnia 1255 roku przez papieża Aleksandra IV, a później 14 II 1958 roku Pius XII ogłosił ją patronką telewizji.

Franciszkanie Świeccy z Parafii św. Maksymiliana serdecznie zapraszają na obchody ku czci św. Klary z Asyżu 11 sierpnia 2014 roku. O godz. 17.15 – godzinki ku czci św. Franciszka i następnie o godz. 18.00 Msza św. ku czci św. Klary oraz specjalne nabożeństwo Transitus – czyli przejście z życia ziemskiego do Domu Ojca.

Źródło: tercjarze

Modlitewnik Msze w Olsztynie Czytelnia Wieczory Uwielbienia Ciekawe strony

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB