Piątek, 26 lutego 2021

Cztery tysiące metrów...

2014-08-23 12:55:57 (ost. akt: 2014-08-23 13:00:22)

Podziel się:

Pielgrzymka do Nikielkowa w 2013 r.

Pielgrzymka do Nikielkowa w 2013 r.

Autor zdjęcia: Parafia św. Anny w Olsztynie

Nie mieliście możliwości wybrania się na pielgrzymkę do Częstochowy? Zapraszamy w niedzielę 24 sierpnia na pieszą pielgrzymkę do kościoła Matki Bożej Częstochowskiej w Nikielkowie

Życie jest drogą: nieustannie przemieszczamy się z miejsca na miejsce. Zmieniamy domy, pracę, wspólnoty ludzi. Pewnego dnia, w towarzystwie śmierci, odchodzimy bezpowrotnie. Jednak nie rozpływamy się w nicości, lecz zgodnie z obietnicą Chrystusa wchodzimy, po trudzie doczesnego pielgrzymowania, do domu Boga Ojca w Niebie.

Pielgrzymowanie jest wpisane w naszą ludzką egzystencję. Jest szczególnym doświadczeniem tajemnicy przemijania zdarzeń, sytuacji i osób. Znane jest wszystkim kulturom i religiom świata. Najczęściej pielgrzymka ma swój konkretny cel, którym jest sanktuarium lub miejsce objawień słynące łaskami nadprzyrodzonymi. Dla osób wierzących, które uczestniczą w pieszych pielgrzymkach, wędrowanie jest symbolem ciągłego podążania za Jezusem Chrystusem do Niebieskiego Jeruzalem.
Trud, ofiara, zgoda na niedogodności, zmagania fizyczne i duchowe, przekraczanie swoich ograniczeń towarzyszą pielgrzymowaniu. Jednak każdy, kto wytrwa na pielgrzymim szlaku i osiągnie wyznaczony cel, wspomina z sentymentem i satysfakcją zdarzenia, które w drodze kosztowały go najwięcej poświęcenia. Zmęczenie i cierpienie związane z pielgrzymowaniem zrekompensują słowa Chrystusa, które pielgrzym usłyszy w głębi serca: „Przyjdźcie do Mnie wszyscy którzy utrudzeni i obciążeni jesteście, a ja was pokrzepię” (Mt 11, 28).

Święty Jan Paweł II powiedział: „Człowiek tęskni za spotkaniem z Bogiem, a pielgrzymki kierują jego myśl ku przystani, do której może zawinąć na szlaku swoich religijnych poszukiwań”. Najbliższą okazją, aby przekonać się o prawdzie powyższych słów jest doroczna, III piesza pielgrzymka z kościoła św. Anny na osiedlu Zielona Górka w Olsztynie do kościoła Matki Bożej Częstochowskiej w Nikielkowie, nazwanego parafialną Jasną Górą. Wyruszamy, niezależnie od pogody, spod kościoła św. Anny, w niedzielę 24 sierpnia o godz. 11.30, by ok. godz. 13.00 dotrzeć do Nikielkowa i uczestniczyć we Mszy Świętej, której będzie przewodniczył ksiądz prałat Bronisław Siekierski, emerytowany proboszcz parafii św. Józefa w Olsztynie. Okolicznościowe kazanie wygłosi ksiądz kanonik dr Piotr Dernowski, duszpasterz akademicki z parafii św. Franciszka z Asyżu w Olsztynie. 

Z okazji zbliżającej się uroczystości Matki Bożej Częstochowskiej wyruszamy na pielgrzymi szlak. Tylko 4000 metrów, tylko 90 minut. Powrót na Zieloną Górkę po Mszy Świętej bezpłatnym autokarem. Serdecznie zapraszamy wszystkich, którzy chcą doświadczyć mocy modlitwy i trudu pieszego pielgrzymowania.


Ksiądz proboszcz i parafianie z kościoła św. Anny w Olsztynie

Źródło: Gazeta Olsztyńska

Modlitewnik Msze w Olsztynie Czytelnia Wieczory Uwielbienia Ciekawe strony

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB