Czwartek, 20 września 2018

Tak bowiem Bóg umiłował świat...

2014-09-13 15:00:15 (ost. akt: 2014-09-13 15:10:34)

Podziel się:

Autor zdjęcia: sxc.hu

Jezus został posłany na świat, by zbawić, a nie potępić. Czy wierzę, że dzięki Niemu mam życie wieczne?

Ewangelia na XXIV niedzielę zwykłą, Rok A, J 3,13-17:

Jezus powiedział do Nikodema: «Nikt nie wstąpił do nieba, oprócz Tego, który z nieba zstąpił, Syna Człowieczego. A jak Mojżesz wywyższył węża na pustyni, tak potrzeba, by wywyższono Syna Człowieczego, aby każdy, kto w Niego wierzy, miał życie wieczne. Tak bowiem Bóg umiłował świat, że Syna swego Jednorodzonego dał, aby każdy, kto w Niego wierzy, nie zginął, ale miał życie wieczne. Albowiem Bóg nie posłał swego Syna na świat po to, aby świat potępił, ale po to, by świat został przez Niego zbawiony».


Moc Krzyża


Jezus Chrystus nasz Zbawiciel wstąpił do Nieba umierając na krzyżu. Również Tobie wskazał tę samą drogę. Nie uciekniesz przed cierpieniem, bo ono jest związane z Twoją egzystencją. Niezależnie od Twojej religii czy Twojego światopoglądu, wbrew Twojej woli cierpisz fizycznie, psychicznie, moralnie, duchowo… Nie dźwigasz krzyża samotnie. Krzyż jest znakiem zwycięstwa Chrystusa nad szatanem, piekłem, złem, cierpieniem i śmiercią. Przypomina o miłości Boga, który nie potępia największego grzesznika, ale go zbawia, solidarnie jednocząc się z nim na dobre i na złe, w życiu i śmierci. Wskazuje na niszcząca moc ludzkich grzechów, które ukrzyżowały Zbawiciela i ranią czy wręcz zabijają nadprzyrodzone życie grzesznika. Zapowiada wieczne szczęśliwe życie. Krzyż jest znakiem nadziei dla chorych, samotnych, cierpiących, grzesznych, uzależnionych i konających. Gdy nie wiesz jak masz się modlić, gdy nie wiesz o co masz się modlić, gdy nie chcesz się modlić, patrz często na krzyż wywyższony w świątyni, w domu, w miejscu pracy, w Twoim życiu, w Twoim sercu… Kontemplacja Jezusa ukrzyżowanego obdarzy Cię pokojem, miłością, mocą, radością i świętością życia. Pamiętaj, mimo wszystko… Krzyż nie jest ostatnim słowem Chrystusa. Bóg nie jest sadystą. Nie chce Twojego cierpienia. Bóg jest Miłością. Jezus zmartwychwstał i żyje. Jest bardzo blisko Ciebie, bliżej niż Ty sam sobie. Przychodzi Tobie z pomocą…

ks. Tadeusz Marcinkowski

Źródło: Gazeta Olsztyńska

Modlitewnik Msze w Olsztynie Czytelnia Wieczory Uwielbienia Ciekawe strony

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. osho #1484484 | 178.235.*.* 14 wrz 2014 11:46

    miłość jest bogiem a nie bóg miłością..

    ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. Ministrant 1967-73 #1484140 | 5.173.*.* 13 wrz 2014 16:53

    Oj gdyby obecni przewodnicy żyli zgodnie z dekalogiem o Piśmie Świętym nie piszę dla duchownych kosmos.Przykro to pisać wspominam kościół mojej młodości i obecny.

    Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) ! - + odpowiedz na ten komentarz