Piątek, 26 lutego 2021

Franciszkańskie Zaduszki

2014-11-09 09:47:04 (ost. akt: 2014-11-09 09:55:13)

Podziel się:

Autor zdjęcia: sxc.hu

Franciszkanie Świeccy przy parafii św. Maksymiliana w Olsztynie zapraszają w niedzielę 9 listopada na Dzień Pomocy Duszom Czyśćcowym i wszystkim zmarłym z naszych rodzin

Objawienie poucza nas, ze okazywanie czynnej miłości duszom czyśćcowym jest pewnym znakiem wybrania do Nieba. Tę świętą prawdę wielokrotnie poświadczyli papieże, wielcy święci i doktorzy Kościoła. Św. Tomasz z Akwinu tak pisze: „Prawdą jest, ze kto zadość uczyni za dusze zmarłych, jeszcze nie czyni zadość za siebie samego; ale jest również prawdą, ze ten jeszcze więcej zasługuje niż na odpuszczenie kar, mianowicie na życie wieczne”. Św. Augustyn mówi: „Czy chcesz, człowiecze, ażeby Bóg zlitował się nad tobą? Okaż litość swoim bliźnim w Czyśćcu. Albowiem tak Bóg będzie się litować nad tobą, jak ty litujesz się nad bliźnimi".

Ogromna jest wdzięczność dusz czyśćcowych względem ich dobroczyńców. Św. Katarzyna z Bolonii zapewniała, że wzywając pomocy dusz czyśćcowych zawsze została wysłuchana, nawet częściej i prędzej aniżeli świętych.

Franciszkanie Świeccy przy parafii św. Maksymiliana w Olsztynie (koło Dworca PKP/PKS) zapraszają w niedzielę 9 listopada 2014 na Dzień Pomocy Duszom Czyśćcowym i wszystkim zmarłym z naszych rodzin.

O godz. 14.00. film pt. Historia św. Franciszka i następnie o godz. 15.00 koronka do Bożego Miłosierdzia oraz droga krzyżowa. O godz. 16.00 Msza św. ku czci bł. Anieli Salawy, a o godz. 17.00 nieszpory za zmarłych z Liturgii Godzin.

Modlitewnik Msze w Olsztynie Czytelnia Wieczory Uwielbienia Ciekawe strony

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB