środa, 30 września 2020

Podziel się Słowem

2014-11-26 16:03:43 (ost. akt: 2014-12-09 13:50:33)

Podziel się:

Autor zdjęcia: AW

Masz dodatkowy egzemplarz Pisma Świętego? Podziel się nim z kimś, kto go potrzebuje.

Katolickie Stowarzyszenie „Civitas Christiana” z Łodzi zapoczątkowało akcję ewangelizacyjną „Podziel się Słowem”. Do akcji przyłączyły się oddziały „Civitas Christiana” z Olsztyna, Opola, Szczecina, Białegostoku, Świdnicy i w Lublinie. Akcja polega na „podzieleniu” się Pismem Świętym – może to być egzemplarz używany, dodatkowy, który mamy w mieszkaniu. Możemy zakupić nowy egzemplarz. Ważne jest, aby posiadał imprimatur Kościoła katolickiego – czyli aprobatę władz kościelnych i zgodność z nauką Kościoła, podpis umieszczany najczęściej na odwrocie strony tytułowej. Nie musi to był tylko Stary i Nowy Testament łącznie – możemy mamy, np. dodatkowy egzemplarz Nowego Testamentu albo wybranej księgi. Pismo Święte należy dostarczyć na adres (osobiście lub listownie) jednego z podanych oddziałów „Civitas Christiana”. Trafi do tego, kto go potrzebuje, a nie może pozwolić sobie na jego zakup. Jeśli nie mamy Pismo Świętego, nie wiemy, jakie kupić – możemy przekazać dobrowolne środki finansowe na jego zakup.

Po co to wszystko?


Nie każdy ma w domu Pismo Święte, nie każdy może też pozwolić sobie na taki wydatek. Pismo Święte jest Słowem Boga – dla chrześcijan to najważniejsza księga, gdzie poznają Boga i Jego miłość, gdzie dowiadują się, kim dla Boga jest człowiek. Akcja jest odpowiedzią na wezwanie papieża Franciszka, by z każdym napotkanym człowiekiem dzielić się Słowem Bożym. Dlaczego ważne jest to, żeby egzemplarz posiadł imprimatur? Jak argumentują organizatorzy na swojej stronie internetowej: „Obecnie obserwuje się wiele wydań Biblii, której egzemplarze rozpowszechniane są już nawet bezpłatnie przez różne ruchy quazi-chrześcijańskie. Dokonując werbunku, bazują one na naszej nieznajomości Pisma Świętego. Wiele osób przyjmuje i czyta takie wydania Biblii, nie mając świadomości różnic w jej przekładach; przemilczeń i niedopowiedzeń w treści. Naszą pierwszą chrześcijańską powinnością jest przekazywanie Słowa Bożego. Jego niezmienioną formę gwarantuje Kościół Rzymskokatolicki, który od wieków stoi na straży depozytu wiary” ( http://www.lodzki.civitaschristiana.pl/). Papież Franciszek wielokrotnie wzywał do ewangelizacji. Jak mamy mówić komuś o Bogu, bez wręczenia mu Jego Słowa? Inny ludzie zobaczą świadectwo naszego życia, ale to przez Pismo Święte codziennie mogą poznawać Boga, uczyć się modlitwy (np. przez psalmy). To Pismo Święte pokaże im historię przymierza Boga z ludźmi, także ich historię. Protestanci często zarzucają katolikom nieznajomość Pisma Świętego. W wielu przypadkach mają rację – niewielu sięga po tę najważniejszą, podstawową Księgę. Nie wszyscy ją posiadają – dlatego powstała akcja „Podziel się Słowem”. „Nieznajomość Pisma Świętego jest nieznajomością Chrystusa” mówił św. Hieronim. Pozwólmy innym poznać Chrystusa. Podzielmy się Pismem Świętym.

Nie masz Pisma Świętego?


Jeśli nie masz Pisma Świętego lub znasz kogoś, kto nie ma, zgłoś się do oddziału „Civitas Cristiana”. Jak zapewniają organizatorzy: „Zgłaszający się po Biblię, nie muszą obawiać się krępujących pytań o ich dochody, ale w zamian za otrzymane Pismo Święte zostaną poproszeni o spełnienie prośby, jaką skierował papież Franciszek do wiernych, przekazując im bezpłatne wydanie Ewangelii na Placu Świętego Piotra w Rzymie: Umówmy się, że w zamian za ten dar, uczynicie akt miłosierdzia, gest bezinteresownej miłości, pomodlicie się za nieprzyjaciół, o pojednanie, czy w innej intencji – mówił Ojciec Święty ”.

AW


Jak dołączyć?
Chętni przyłączający się do akcji, mogą dołączyć również do powstającego profilu facebook.com/darmodostaliscie
Oddziały, które włączyły się w akcję:

Oddział w Łodzi
ul. Narutowicza 54/8
90-136 Łódź

Oddział w Olsztynie
ul. Prosta 5/6
10-028 Olsztyn

Oddział w Opolu
pl. św. Sebastiana 3
45-030 Opole

Oddział w Szczecinie
ul. Kaszubska 20/3
70-402 Szczecin

Oddział w Lublinie
ul. Józefa Bema 1/5
20-045 Lublin

Oddział w Białymstoku
ul. Przygodna 14 lok. U4
15-032 Białystok


Oddział w Świdnicy
ul. Długa 33Źródło: Gazeta Olsztyńska

Modlitewnik Msze w Olsztynie Czytelnia Wieczory Uwielbienia Ciekawe strony

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB