Czwartek, 20 września 2018

I niedziela adwentu - Czuwanie

2014-11-30 13:31:29 (ost. akt: 2014-11-30 13:39:10)

Podziel się:

Cztery tygodnie Adwentu uczą nas przygotowania serca na przyjęcia Boga.

Cztery tygodnie Adwentu uczą nas przygotowania serca na przyjęcia Boga.

Autor zdjęcia: sxc.hu

Rozpoczynamy adwent. Ewangelia zachęca nas do czuwania - oczekiwania na przyjście Pana, który przemieni nasze życie. Czy oczekuję Boga jako Kogoś ważnego?

EWANGELIA NA NIEDZIELĘ I NIEDZIELĘ ADWENTU, ROK B, Mk 13,33-37:
Jezus powiedział do swoich uczniów: „Uważajcie, czuwajcie, bo nie wiecie, kiedy czas ten nadejdzie. Bo rzecz ma się podobnie jak z człowiekiem, który udał się w podróż. Zostawił swój dom, powierzył swoim sługom staranie o wszystko, każdemu wyznaczył zajęcie, a odźwiernemu przykazał, żeby czuwał. Czuwajcie więc, bo nie wiecie, kiedy pan domu przyjdzie: z wieczora czy o północy, czy o pianiu kogutów, czy rankiem. By niespodzianie przyszedłszy, nie zastał was śpiących. Lecz co wam mówię, mówię wszystkim: Czuwajcie!”CZUWAJMY


Ks. Janusz SamselKiedy oczekujemy na wizytę kogoś ważnego, czynimy przygotowania. Robimy w domu porządki, szykujemy potrawy, nakrywamy stół, ubieramy się odświętnie. Chcemy jak najlepiej podjąć wyczekiwanych gości. W życiu ciągle towarzyszy nam oczekiwanie. Czasem jest to upragnione zdrowie, zdany egzamin, uzdrowiona relacja… Czekamy na kogoś, na coś.

Wśród wszystkich wyczekiwań, jest to jedno najważniejsze – czekanie na Boga. Od Niego otrzymaliśmy wiele talentów i zadań do wykonania. Adwent zachęca nas do czujności. To nie tylko czas przygotowania do świąt, czy wiedza na temat Paruzji. Warto zapytać: czy moje życie jest już wystarczająco dobre? Na jakim etapie jestem na drodze ku świętości? Oczekiwanie na przyjście Chrystusa to czas porządkowania życia, walki z własnymi grzechami. Czas wyciszenia, rekolekcji, spowiedzi, pracy nad sobą i czas radosnej nadziei. Nie wiemy kiedy „Pan domu” powróci. Dlatego w każdej chwili życia trzeba być przygotowanym na Jego przyjście.

ks. Janusz Samsel

Źródło: Gazeta Olsztyńska

Modlitewnik Msze w Olsztynie Czytelnia Wieczory Uwielbienia Ciekawe strony

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB