środa, 26 września 2018

III niedziela Adwentu

2014-12-14 15:14:38 (ost. akt: 2014-12-14 15:36:56)

Podziel się:

Adwent to czas, w którym m.in. mamy sobie uświadomić, że Święta to nie tylko zakupy i domowe przygotowania.

Adwent to czas, w którym m.in. mamy sobie uświadomić, że Święta to nie tylko zakupy i domowe przygotowania.

Autor zdjęcia: sxc.hu

"Pośród was stoi Ten, którego wy nie znacie, który po mnie idzie" - usłyszymy słowa Jana Chrzciciela z dzisiejszej Ewangelii. Czy znam Tego, którego przyjścia oczekuje teraz świat? Czy robię Jemu miejsce w moim życiu?

EWANGELIA NA III NIEDZIELĘ ADWENTU, Rok B, J 1,6-8.19-28:
Pojawił się człowiek posłany przez Boga - Jan mu było na imię. Przyszedł on na świadectwo, aby zaświadczyć o światłości, by wszyscy uwierzyli przez niego. Nie był on światłością, lecz posłanym, aby zaświadczyć o światłości. Takie jest świadectwo Jana. Gdy Żydzi wysłali do niego z Jerozolimy kapłanów i lewitów z zapytaniem: Kto ty jesteś?, on wyznał, a nie zaprzeczył, oświadczając: Ja nie jestem Mesjaszem. Zapytali go: Cóż zatem? Czy jesteś Eliaszem? Odrzekł: Nie jestem. Czy ty jesteś prorokiem? Odparł: Nie! Powiedzieli mu więc: Kim jesteś, abyśmy mogli dać odpowiedź tym, którzy nas wysłali? Co mówisz sam o sobie? Odpowiedział: Jam głos wołającego na pustyni: Prostujcie drogę Pańską, jak powiedział prorok Izajasz. A wysłannicy byli spośród faryzeuszów. I zadawali mu pytania, mówiąc do niego: Czemu zatem chrzcisz, skoro nie jesteś ani Mesjaszem, ani Eliaszem, ani prorokiem? Jan im tak odpowiedział: Ja chrzczę wodą. Pośród was stoi Ten, którego wy nie znacie, który po mnie idzie, a któremu ja nie jestem godzien odwiązać rzemyka u Jego sandała. Działo się to w Betanii, po drugiej stronie Jordanu, gdzie Jan udzielał chrztu.NIEZNANY BÓG


Dla Jezusa nie ma miejsca w przedświątecznych reklamach i witrynach sklepowych. Dlaczego? Z powodu wstydu, lęku czy niewiary? Przecież nie byłoby Uroczystości Narodzenia Pana Jezusa, gdyby On nie pojawił się na świecie rodząc się w mocy Ducha Świętego z Maryi Dziewicy. To dzięki Niemu do kas sklepików, supermarketów i galerii handlowych wpływają największe w ciągu roku zyski. To dzięki Niemu obdarowani prezentami doświadczają radości i pokoju.

Święty Jan Chrzciciel powiedziałby nam to samo, co usłyszeli współcześni mu żydzi: "POŚRÓD WAS STOI TEN, KTÓREGO NIE ZNACIE". Jezus Chrystus! Nie chcecie Go przyjąć. Wyrzekacie się Jego łaski. Nie wierzycie, że On może i chce Wam pomóc. On jest Bogiem, który leczy ludzkie serca zranione złem, uświęca grzeszników, wyzwala uwięzionych i uzależnionych, pociesza smutnych i zrozpaczonych, umacnia słabych, uzdrawia chorych, wskrzesza umarłych.
Warto otworzyć drzwi swojego życia Chrystusowi, który przychodzi z łaską zbawienia. Smaczne, magiczne, wesołe i zdrowe święta oddalają nas od tajemnicy Betlejemskiej Nocy.

ks. Tadeusz Marcinkowski

Źródło: Gazeta Olsztyńska

Modlitewnik Msze w Olsztynie Czytelnia Wieczory Uwielbienia Ciekawe strony

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB