środa, 26 września 2018

Warsztaty: „Katolik w świecie mediów”

2014-12-18 14:22:36 (ost. akt: 2014-12-18 14:26:18)

Podziel się:

Autor zdjęcia: sxc.hu

Interesujesz się ewangelizację w Internecie? Jak przekazać Dobrą Nowinę za pomocą mediów? Zapraszamy na warsztaty medialne w Olsztynie!

Grupa Medialna z Golgoty Młodych przedstawia warsztaty „Katolik w świecie mediów”. Jeśli chcesz dowiedzieć się, jak realizować swoje projekty z dziedziny grafiki komputerowej, video, dźwięku oraz poznać najlepsze rozwiązania wizualne i muzyczne to nie może zabrakną Cię w Olsztynie. W czasie warsztatów dowiesz się m.in. dlaczego ważna jest w Kościele jakość wizualna materiałów, jak pisać dobre artykuły, jak montować nagrania audio, z jakich programów korzystać, jak przyciągnąć ludzi grafiką?

Warsztaty opisuje Jerzy Wolski – Rzewuski, administrator strony Golgota Młodych, jeden z prelegentów na warsztatach:

- Odkryliśmy, że jednym z naszych powołań jest docierać do ludzi ze sztuką, z wysokiej jakości treścią – na tyle, na ile umiemy – dawać im coś prosto z serca. Współpracują z nami graficy pracujący w studiach reklamy, muzycy (np. Anna Szaja, Rober Cudzich), artyści (np. ASP z Krakowa). Nad wszystkim pieczę mają Bracia Mniejsi Kapucyni prowincji Warszawskiej.

- Po co robić warsztaty medialne?


- Wierzymy, że potrzeba zachęcać ludzi do ewangelizacji w mediach, internecie, radiu. Swego czasu dzieliliśmy się swoim świadectwem m.in. w Radiu Maryja. Warsztaty są prostą i ciekawą formą przedstawienia współczesnych narzędzi dotarcia z Dobrą Nowiną do każdego.
Warsztaty będą odbywać się 20 i 21 grudnia (2 pełne dni). Będą obywać się w Olsztynie. Zainteresowanych można prowadzić na stronę www.golgotamłodych.pl Zapisy trwają do soboty 20 grudnia, czyli do samego spotkania, ponieważ chętnie zaprosimy nawet nie zapisanych, ale zapisy ułatwiają nam po prostu wybór sali u Braci Kapucynów. Jeżeli więc ktoś się nie wyrobi z zapisaniem - to i tak zapraszamy od rana w sobotę. Drzwi nie zamykamy Zależy nam na dotarciu do jak największej liczby osób, gdyż takich działań jest mało, a w związku z ŚDMem (Światowe Dni Młodzieży) i rozwojem nowych mediów, potrzeba wzrasta.

Wierzymy, że narzędzia, które prezentujemy, są proste i przystępne. Sposób działania, który przez 8 lat Golgoty Młodych sprawdziliśmy, jest skuteczny i pozwala dotrzeć do ludzi nie zainteresowanych Kościołem czy wręcz zniechęconych do wiary. M. in. w Lublinie przyniosło to skutek w powołaniu Grupy Medialnej, która mocno działa wśród studentów i młodzieży.

Zapraszamy: 20 – 21 grudnia 2014

Miejsce: Parafia NMP Ostrobramskiej Matki Miłosierdzia
ul. Pana Tadeusza 16A, 11 - 041 Olsztyn

Koszt: 65 zł

Podczas Warsztatów zapewniamy dobra atmosferę kawę, herbatę i ciastka.
Nocleg i wyżywienie we własnym zakresie

Cel: Chcemy Cię zainspirować do tworzenia rzeczy kreatywnych i nowatorskich. Pokażemy na to parę sposobów.

Zapisy: http://www.golgotamlodych.pl/

Kontakt: media@golgotamlodych.pl

Przyjdź w sobotę, nawet bez zapisów.
Modlitewnik Msze w Olsztynie Czytelnia Wieczory Uwielbienia Ciekawe strony

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB