środa, 30 września 2020

Płyń pod prąd

2015-01-21 10:02:57 (ost. akt: 2015-01-21 10:23:02)

Podziel się:

Kaplica w Domu Rekolekcyjnym "Zacheusz"

Kaplica w Domu Rekolekcyjnym "Zacheusz"

Autor zdjęcia: foto: http://zacheusz.manifo.com/

Przed nami ferie szkolne i wypoczynek dla dzieci i młodzieży. Dla niektórych z nich będzie to czas na spotkanie z Bogiem i drugim człowiekiem. Dom Rekolekcyjny „Zacheusz” w Nowym Kawkowie zaprasza na rekolekcje.

Nowe Kawkowe koło Jonkowa. To tutaj w Domu Rekolekcyjnym Ruchu Światło – Życie „Zacheusz”, z dala od zgiełku miasta, dzieci i młodzież przyjeżdżają na rekolekcje w poszukiwaniu doświadczenia miłości, sensu, Boga. Z tej „oazy odpoczynku” korzystają także różne grupy rekolekcyjne. Dom rekolekcyjny będzie tętnił życiem także w ferie. Organizowane będą kilkudniowe oazy modlitwy dla dzieci szkół podstawowych klas 0-6, dla uczniów gimnazjum oraz młodzieży szkół średnich.

Jak mówi opiekująca się ośrodkiem Elżbieta Olender, zwana przez uczestników rekolekcji „ciocią Elą”, rodzice i dzieci sami polecają sobie ośrodek: „Nawet nie zdążyliśmy szczególnie ogłaszać tego, że mamy rekolekcje, wysłaliśmy kilka wiadomości i już mieliśmy zgłoszenia. Rekolekcje polecają sobie nawzajem rodzice, bo dzieci czują się u nas dobrze. Już musimy odmawiać, mamy więcej chętnych niż miejsc w ośrodku. Zostały nam jedynie wolne miejsca dla młodzieży szkół średnich”.

Zapraszamy uczniów szkół średnich!


Od 23 stycznia ruszą Oazy modlitwy dla dzieci i młodzieży gimnazjalnej. Wolne miejsca są jeszcze na turnus dla młodzieży starszej – od pierwszej klasy szkół średnich. Oaza modlitwy odbędzie się dla nich w dniach 6-8 lutego 2015 roku. Moderatorem. będzie ks. Dariusz Sonak. Koszt 70 zł. Zjazd we czwartek od godz. 18:00, rozjazd w niedzielę po Mszy Świętej na godz. 11:00. Warto zachęcić znajomych uczniów, absolwentów gimnazjum. Taka propozycja na ferie jest „wypłynięciem pod prąd” temu, co proponuje zabiegany świat. To odpowiedź na zmęczenie i samotność młodych, możliwość podładowania duchowych i życiowych akumulatorów. Czas poświęcony Bogu i drugiemu człowiekowi nigdy nie jest czasem straconym.

Zgłoszenia przesyłamy na adres:

zacheusz.nowekawkowo@onet.pl, Elżbieta Olender: tel. 505 133 927AW

Źródło: Gazeta Olsztyńska

Modlitewnik Msze w Olsztynie Czytelnia Wieczory Uwielbienia Ciekawe strony

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB