środa, 26 września 2018

Parafialny dzien modlitw za osoby konsekrowane

2015-02-02 15:24:23 (ost. akt: 2015-02-02 15:31:57)

Podziel się:

Autor zdjęcia: sxc.hu

8 lutego Franciszkanie Świeccy serdecznie zapraszają do prafii św. Maksymiliana w Olsztynie na Parafialny Dzień Modlitw za osoby konsekrowane

Fragment Listu pasterskiego Episkopatu Polski na Dzień Życia Konsekrowanego, 2 lutego 2015 roku:

Sobór Watykański II stwierdził, że choć stan życia konsekrowanego nie jest częścią hierarchicznej struktury Kościoła, to „należy on jednak nienaruszalnie do jego życia i świętości” (Lumen gentium, 44). Rzeczywiście, trudno wyobrazić sobie Kościół bez osób zakonnych, członków instytutów świeckich, konsekrowanych dziewic i wdów, bez ich modlitwy, ofiary i prowadzonych przez nich dzieł apostolskich: różnorodnych duszpasterstw, sanktuariów, szkół, mediów, posługi kaznodziejskiej, rekolekcyjnej, służby chorym i ubogim. Historia pokazuje nam, że w sytuacjach kryzysu w Kościele Duch Święty powoływał do istnienia nowe charyzmaty zakonne, które przyczyniały się wydatnie do odnowy Kościoła.
Obecnie ok. 35 tys. Polaków i Polek prowadzi życie konsekrowane, oparte na radach ewangelicznych. Niewiele jest też krajów na świecie, gdzie nie pracowałyby osoby konsekrowane pochodzące z Polski.


W wielu parafiach naszej Metropolii Warmińskiej posługują osoby konsekrowane. Za ich zaangażowanie jesteśmy im bardzo wdzięczni, dlatego jeszcze w oktawie Ofiarowania Pańskiego, dnia 8 lutego 2015 roku Franciszkanie Świeccy serdecznie zapraszają na Parafialny Dzień Modlitw za osoby konsekrowane do parafii św. Maksymiliana w Olsztynie (koło Dworca PKP/PKS). Obchody rozpoczynamy o godz. 14.00 konferencją nt. Modlitwa Kościoła – Eucharystia i Liturgia Godzin, a następnie uroczyste nieszpory z Liturgii Godzin z wystawieniem Najświętszego Sakramentu. Uwieńczeniem będzie Msza św. o godz. 16.00 z prośbami i podziękowaniami składanymi za wstawiennictwem bł. Anieli Salawy oraz nabożeństwo z uczczeniem jej relikwii.

Serdecznie zapraszamy wszystkie osoby konsekrowane: ojców, braci i siostry zakonne, jak również wszystkie osoby świeckie.

Źródło: Artykuł internauty

Modlitewnik Msze w Olsztynie Czytelnia Wieczory Uwielbienia Ciekawe strony

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB