Wtorek, 17 lipca 2018

Moc uwielbienia w Olsztynie

2015-05-05 11:49:24 (ost. akt: 2015-05-05 13:59:55)

Podziel się:

Jeden z koncertów Mocnych w wierze w 2010 roku.

Jeden z koncertów Mocnych w wierze w 2010 roku.

Autor zdjęcia: mocniwwierze.pl

Posługujesz muzycznie – śpiewasz, grasz? Jesteś otwarty na wspólną modlitwę śpiewem, ale też słowami, sercem? Przyjdź koniecznie w niedzielę 10 maja do kościoła akademickiego św. Franciszka z Asyżu. Olsztyn będzie uwielbiał Boga. Początek o godz. 18.00.

Gdy mówimy o uwielbieniu, często mamy na myśli zachwyt kimś – uwielbiam kogoś, czyli podziwiam, jaki ktoś jest i to, że w ogóle jest. Wyznaję tym samym, że czyjaś obecność jest dla mnie ważna. Uwielbiać możemy też Boga. Uwielbienie jest jedną z form modlitwy – obok prośby, dziękczynienia, przebłagania. Uwielbiać Boga, to zachwycać się tym, jaki jest i tym, co stworzył, uczynił. Uwielbiać możemy słowami, ale też śpiewem. Zespół Mocni w wierze zaprasza na wspólne spotkanie uwielbieniowe „Moc uwielbienia”.

Idea wspólnego uwielbienia


Inspiracją olsztyńskiego spotkania „Moc uwielbienia” jest warszawskie spotkanie nazwane „Uwielbienie Warszawy”, które odbyło się 16 kwietnia w kościele Najświętszego Zbawiciela w stolicy. Organizatorzy, czyli zespół EPA- Ewangelizacyjny Projekt Artystyczny oraz Chrześcijańskie Granie zaprosili wspólnoty i grupy muzyczne z całej Warszawy, aby poprowadzili adorację Pana Jezusa. Jak mówi jeden z muzyków zespołu Mocni w wierze i pomysłodawca spotkania w Olsztynie, Przemek Lenart: „Byliśmy obecni ze stoiskiem Mocnych w wierze na kwietniowych Targach Wydawców Katolickich w Warszawie. Tam zetknęliśmy się z inicjatywą Uwielbienia Warszawy – wspólnego uwielbienia Boga przez różne grupy muzyczne i wspólnoty modlitewne. Chcieliśmy przenieść coś takiego na grunt olsztyński – coś, co jednoczyłoby różne środowiska we wspólnym uwielbieniu. Zastanawialiśmy się nad nazwą. Nazwa Uwielbienie Olsztyna, tak jak Uwielbienie Warszawy może się kojarzyć, że uwielbiamy miasto, a chodzi o uwielbienie Boga. Chcemy zaprosić wszystkich chętnych do wspólnej modlitwy”.
„Moc uwielbienia”jest próbą zjednoczenia różnych scholi parafialnych, zespołów muzycznych, ale też wszystkich, którzy chcą dołączyć do śpiewających i grających. Śpiewać i modlić się można także siedząc w kościelnej ławce. Organizatorzy chcą, by było to przede wszystkim spotkanie modlitewne, a nie koncert. To Bóg i oddanie Mu chwały ma być najważniejsze. Jezus jest tym, który jednoczy różne środowiska. Śpiew będzie towarzyszył prowadzonej modlitwie w czasie adoracji Najświętszego Sakramentu. Na adorację zaproszeni są nie tylko uczestnicy wszystkich wspólnot modlitewnych, ale każdy, kto chce wspólnie uwielbiać Boga czy doświadczyć Jego obecności i działania.

Jak dołączyć do wspólnego grania i śpiewu?


Na stronie internetowej http://www.mocniwwierze.pl/ dostępna jest lista utworów uwielbieniowych, które zostaną zaśpiewane i zagrane. Chętni mogą się wcześniej zapoznać i dołączyć do wspólnych prób muzycznych przed spotkaniem „Moc uwielbienia”. Organizatorzy zapraszają muzyków 7 maja na godz. 16:00. na próbę, które odbędzie się w Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych w Olsztynie (ul. Parkowa 1). Druga próba muzyków odbędzie się przed samym spotkaniem, czyli 10 maja (niedziela) o godz. 16:30. w kościele św. Franciszka z Asyżu. Wszyscy, którzy chcą dołączyć do śpiewających, zaproszeni są 10 maja na godz. 17.00. (oczywiście także do kościoła św. Franciszka). Zespół czeka na chętnych, którzy chcą dołączyć do wspólnej modlitwy śpiewem.

Przebieg spotkania:
Niedziela, 10 maja 2015, kościół akademicki św. Franciszka z Asyżu (Olsztyn, Kortowo).
Godz. 18.00. – Eucharystia
Ok. godz. 19.00. – wspólne uwielbienie Boga (do ok. godz. 20.00.).

Zapraszamy serdecznie

Anna Wysocka


Mocni w wierze: zespół kilkudziesięciu osób; laureat roku 2014 największego festiwalu muzyki chrześcijańskiej w Polsce - Koncertu Debiuty im. Moniki Brzozy w Warszawie; zdobywca wyróżnienia Stowarzyszenia Wydawców Katolickich Feniks 2015 w kategorii: muzyka chrześcijańska. Występowali wielokrotnie w Olsztynie, ale też m.in. w Ostródzie, Olsztynku, Lidzbarku Warmińskim.

Źródło: Gazeta Olsztyńska

Modlitewnik Msze w Olsztynie Czytelnia Wieczory Uwielbienia Ciekawe strony

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB