Wtorek, 20 października 2020

Spotkać Boga na Międzynarodowym Festiwalu Młodzieży

2015-05-24 12:04:42 (ost. akt: 2015-05-24 12:11:22)

Podziel się:

Wyjazd do Medjugorja to doświadczenie żywego Kościoła i możliwość zobaczenia pięknych miejsc

Wyjazd do Medjugorja to doświadczenie żywego Kościoła i możliwość zobaczenia pięknych miejsc

Autor zdjęcia: Barbara Dąbkowska - Sówka, archiwum prywatne

Maj jest miesiącem poświęconym Maryi. Jest to też dobry moment na zaplanowanie wyjazdu do jednego z miejsc, które Maryja wybrała – Medjugorje, małej miejscowości w Bośni i Hercegowinie. Na przełomie lipca i sierpnia odbędzie się tam 26. Międzynarodowy Festiwal Młodzieży, który jest odpowiedzią na prośbę św. Jana Pawła II, by organizować takie wydarzenia w różnych miejscach świata.

Medjugorje nazywane jest miejscem, gdzie niebo styka się z ziemią. Chociaż Kościół jeszcze wstrzymuje się z oceną objawień maryjnych, możemy już obserwować ich owoce – rzesze pielgrzymów, spowiedzi święte, nawrócenia, często radykalne zmiany życia. Przy parafii św. Franciszka z Asyżu w Olsztynie organizowany jest wyjazd na kolejny już Międzynarodowy Festiwal Młodzieży w Medjugorju.

O tym niezwykłym miejscu opowiada ks. Piotr Podolak z parafii św. Franciszka z Asyżu, opiekun duchowy wyjazdu:

- Ile razy ksiądz był już w Medjugorju?


W Medjugorju byłem już 31 razy, na samym Festiwalu 19 razy.

- Co niezwykłego jest w tym miejscu?


W tym miejscu jest coś, co sprawia, że chce się tam wracać. Trudno to wyrazić słowami. Jest tam łatwość modlitwy, życie duchowe nabiera dynamizmu: łatwiej podjąć zmianę stylu swojego życia i podjąć pracę nad sobą. Przyjeżdża tam młodzież z 60-70 państw całego świata. To żywa wspólnota Kościoła. Jadąc na festiwal nie koncentrujemy się na wydarzeniach objawień, ale na Panu Bogu, który działa w czasie Spowiedzi Świętej, adoracji Najświętszego Sakramentu, rozważania Pisma Świętego, Różańca. Naszym celem jest spotkanie z Bogiem.

- Ci, którzy byli, mówią o nawróceniach, powrocie do Boga.


W każdej grupie pielgrzymów można usłyszeć świadectwa nawróceń i chęć zmiany życia.

- Jak można zachęcić tych, którzy zastanawiają się nad wyjazdem?


Kluczowe jest pytanie: dlaczego tam jedziemy? Chcemy spotkać Boga. Co jest potrzebne? Dobra wola, żeby chcieć zmienić swoje życie, a nie uprzedzania, że robi to Kościół, a zaprasza ksiądz.

Anna Wysocka

Informacje o wyjeździe na festiwal i zgłoszeniach:

Międzynarodowy Festiwal Młodzieży w Medjugorju.

Termin: 27.07 - 09.08.2015 r.( dwa tygodnie)
Koszt: 990 zł + 250 eu (w cenie przejazd luksusowym autokarem, ubezpieczenie, noclegi, wyżywienie). Spędzimy czas na: Jasnej Górze, w Beskidach, w Budapeszcie (2 noclegi), w Mostarze, w Dubrowniku, nad Adriatykiem, nad wodospadami. Wyjazd jest organizowany przy parafii Świętego Franciszka z Asyżu w Kortowie.

Zgłoszenia: Krzysztof Podolak tel. 501 501 102 lub e-mail: cherubin2@poczta.fm

Zaproszenie jest skierowane do młodzieży szkół średnich, studiującej i pracującej.Objawienia w Medjugorju:
Matka Boża pierwszy raz ukazała się szóstce widzącym 24 czerwca 1981 roku. Objawia się do dnia dzisiejszego. Wzywa cały świat do modlitwy i nawrócenia, przekazuje liczne orędzia, w których zachęca do pogłębienia życia wiary i życia sakramentalnego, do lektury Pisma Świętego oraz wszelkiej pobożnej praktyki, do pokuty oraz oddania swojego życia Jezusowi. Do Medjugorja przybywają pielgrzymi z całego świata. Na przełomie lipca i sierpnia organizowany jest Międzynarodowy Festiwal Młodzieży – w tym roku odbędzie się po raz 26. Młodzież z całego świata pokazuje nie tylko, że Bóg jest dla nich ważny – ale jest obecny, żywy, zmienia ich życie.Źródło: Gazeta Olsztyńska

Modlitewnik Msze w Olsztynie Czytelnia Wieczory Uwielbienia Ciekawe strony

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB