Niedziela, 17 lutego 2019

Kościół wychodzi do spragnionych miłości

2015-06-21 08:45:43 (ost. akt: 2015-06-21 08:56:53)

Podziel się:

Współczesna ewangelizacja wymaga zaangażowania świeckich. Na zdjęciu Lidia Bielińska w czasie posługi muzycznej

Współczesna ewangelizacja wymaga zaangażowania świeckich. Na zdjęciu Lidia Bielińska w czasie posługi muzycznej

Autor zdjęcia: Archiwum prywatne

- Chcemy iść do ludzi, którzy sami z różnych powodów nie przyjdą do Kościoła. Jezus musi wyjść do nich – opowiada Lidia Bielińska, nauczycielka z Olsztyna, związana ze Szkołą Nowej Ewangelizacji Emaus, zaangażowana w przygotowanie ewangelizacji Olsztyna.

- Skąd pomysł na ewangelizację Olsztyna?


Pomysł zrodził się dość dawno. Pragnieniem mojej wspólnoty Szkoły Nowej Ewangelizacji Emaus było wyjście do mieszkańców miasta, ale najpierw sami musieliśmy się przygotować, przeżyć ewangelizację. Wcześniej nie byliśmy na to gotowi. Zorganizowaliśmy w olsztyńskiej hali Urania „Czas Uwielbienia” – rekolekcje charyzmatyczne, prowadzone przez o. Johna Bashoborę. Kolejnym etapem „Czasu uwielbienia” jest Ewangelizacja Olsztyna, która odbędzie się od 26 do 28 czerwca. Rozpocznie się w piątek o 18.30. Wieczorem Chwały w kościele Chrystusa Odkupiciela Człowieka w Olsztynie, prowadzonym przez arcybiskupa Józefa Górzyńskiego. Ewangelizacja będzie przebiegać pod hasłem: „Jezus chce się Tobą spotkać!!! Gdzie? W Olsztynie!”. Chcemy wyjść do mieszkańców naszego miasta. Pomoże nam w tym Wspólnota Uwielbienia „Głos Pana” ze Skierniewic, która ma doświadczenie w ewangelizacji ulicznej. Wcześniej w dniach 19-20 czerwca będziemy prowadzić warsztaty ewangelizacyjne dla naszej wspólnoty i dla tych, którzy chcą dołączyć do ewangelizacji.

- Do jakich miejsc w Olsztynie chcecie dotrzeć?


Chcemy iść do ludzi, którzy sami z różnych powodów nie przyjdą do Kościoła. Jezus musi wyjść do nich. Będziemy obecni tam, gdzie są tłumy – m.in. w Aurze, Galerii Warmińskiej, Dworcu, ale też na cmentarzu, bo wśród odwiedzających zmarłych na cmentarzu są ci, którzy zmagają się ze stratą, pytaniami o życie po śmierci, którzy cierpią.

- Do tej pory wspólnoty religijne były raczej zamknięte na siebie i oczekujące, że to inni do nich przyjdą, były ostrożne w wychodzeniu poza kościoły czy salki parafialne. Obecnie bardzo powoli , ale jednak to się zmienia.


Kościół papieża Franciszka zaczyna wychodzić do ludzi. Papież ciągle woła – zwłaszcza do nas, świeckich - by iść i głosić, by nie bać się ludzi, by wychodzić z Kościoła. Kościół coraz częściej będzie wychodzić do ludzi, bo drugi człowiek nie ma już siły, by sam do Kościoła przyjść – jest zrażony, zraniony, przygnieciony życiem.
W sobotę 27 czerwca od rana będziemy chodzić w parach po różnych miejscach w Olsztynie i rozmawiać z ludźmi, głosić miłość Boga i zapraszać do Namiotu Uzdrowienia, który w sobotę od 16.00. do 21.00. będzie rozstawiony przy kościele Chrystusa Odkupiciela Człowieka (ul. Wyszyńskiego), obok Górnego Kościoła. Będziemy zapraszać mieszkańców Olsztyna do skorzystania z modlitwy o uzdrowienie i uwolnienie, do adoracji, wysłuchania konferencji. Chcemy zaprosić do spotkania z Bogiem.

- Nie obawiacie się, że ludzie nie będą chcieli Was słuchać, rozmawiać z Wami? Mogą nie chcieć słuchać o Bogu poza murami kościoła.


Z doświadczenia innych spotkań i akcji wiem, że ludzie są spragnieni miłości. Gdy mówi się im, że Bóg ich kocha, że ich nie osądzam, często mają łzy w oczach. Owszem , są tacy, co nawet nie chcą słuchać. Jezusa też nie wszyscy przyjmowali i słuchali. Ewangelizowałam już m.in. na polach lednickich, ale też w rozmowach z ludźmi np. w pracy w pokoju nauczycielskim, w czasie innych spotkań i rozmów. Bóg działa w czasie takich spotkań. Nie jesteśmy sami – On pomaga, podpowiada, co mówić, do kogo podejść. To Bóg nas posyła, bo kocha tych ludzi.

Anna Wysocka

Program Ewangelizacji Olsztyna 2015:
Jezus chce się z Tobą spotkać!!! Gdzie? W Olsztynie!!! Kiedy? 6.06-28.06.2015.Dlaczego?
Bo nadszedł czas!!! CZAS UWIELBIENIA, czas uzdrowienia i uwolnienia.

Piątek (26.06.)
18.30 – WIECZÓR CHWAŁY, prowadzenie: abp. Józef Górzyński.
Na zakończenie wieczoru możliwość skorzystania z modlitwy wstawienniczej.

Sobota (27.06)
9.00 – 15.00 Ewangelizacja w mieście.
16.00 – 21.00 NAMIOT UZDROWIENIA, (obok Górnego Kościoła),a w nim:
16.00 – 18.00 modlitwa wstawiennicza o uzdrowienie i uwolnienie.
18.00 – 19.30 Adoracja Najświętszego Sakramentu z modlitwą uwielbienia.
19.30 – 21.00 Konferencja: „Uwielbienie” – Marcin Zieliński ze Wspólnoty „Głos Pana” ze Skierniewic oraz uwielbienie Jezusa.

Niedziela (28.06)
13:00 Eucharystia (Kościół Górny)
14:00 Koncert „Wyrwani z Niewoli” – cz. 1
15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia
15.10 Konferencja – Marcin Zieliński,
15.30 – 18.00 Koncert „Wyrwani z Niewoli” cz. 2 + świadectwa
18.00 - Zakończenie Ewangelizacji – Adoracja z Litanią do Serca Pana Jezusa.
Źródło: Gazeta Olsztyńska

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB