Poniedziałek, 14 października 2019

Otwórz się! XXIII niedziela zwykła

2015-09-06 16:41:33 (ost. akt: 2015-09-06 17:00:53)

Podziel się:

Nadzieja, którą mamy od Chrystusa, jest źródłem naszej siły w codziennych trudnościach.

Nadzieja, którą mamy od Chrystusa, jest źródłem naszej siły w codziennych trudnościach.

Autor zdjęcia: sxc.hu

W dzisiejszej Ewangelii czytamy o uzdrowieniu głuchoniemego. Do nas także, jak do niego, Jezus woła: Effatha! Otwórz się. Zacznij słuchać. Przemów. Ewangelię rozważa ks. Maciej Bartnikowski

EWANGELIA NA XXIII NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ, ROK B, Mk 7,31-37:

Jezus opuścił okolice Tyru i przez Sydon przyszedł nad Jezioro Galilejskie, przemierzając posiadłości Dekapolu. Przyprowadzili Mu głuchoniemego i prosili Go, żeby położył na niego rękę. On wziął go na bok, osobno od tłumu, włożył palce w jego uszy i śliną dotknął mu języka; a spojrzawszy w niebo, westchnął i rzekł do niego: „Effatha!”, to znaczy: Otwórz się. Zaraz otworzyły się jego uszy, więzy języka się rozwiązały i mógł prawidłowo mówić. Jezus przykazał im, żeby nikomu nie mówili. Lecz im bardziej przykazywał, tym gorliwiej to rozgłaszali. I pełni zdumienia mówili: Dobrze uczynił wszystko. Nawet głuchym słuch przywraca i niemym mowę.


KIEDY ŻYCIE PRZYTŁACZA


Ks. Maciej BartnikowskiOtwórz się! Wezwanie wypowiedziane przez Jezusa do głuchoniemego, dociera dziś również do nas. Wielu z nas pewnie potrzebuje chrystusowego wołania EFFATHA. Potrzebują go z pewnością osoby, które poddają się rozpaczy, którym współczesność przysłania prawdziwą radość. Potrzebują go z pewnością osoby, które w życiu są powierzchowne i obojętne, które w obliczu zła i cierpienia wątpią w obecność Boga, w Jego miłość do każdego człowieka. Właśnie w takich momentach przychodzi do każdego Jezus, i tak jak do głuchoniemego, wypowiada wezwanie, które porusza i budzi: „OTWÓRZ SIĘ!”
Przyjmijmy to wezwanie. Ono postawi nas na nogi. Zwłaszcza wtedy, kiedy czujemy się rozczarowani, kiedy brak nam nadziei, kiedy mamy zachwiania w wierze i kiedy przytłacza nas szarość codziennego życia. Otwórzmy się i odzyskajmy podziw dla Bożej dobroci.

ks. Maciej Bartnikowski

Źródło: Gazeta Olsztyńska

Modlitewnik Msze w Olsztynie Czytelnia Wieczory Uwielbienia Ciekawe strony

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB