Niedziela, 8 grudnia 2019

Profesor Chazan w Olsztynie i Ostródzie

2015-09-09 17:15:25 (ost. akt: 2015-09-09 17:19:04)

Podziel się:

 Cywilizacja śmierci zaczyna się już wtedy, gdy ci, co powinni troszczyć się o życie, karani są za to, że go bronią.

Cywilizacja śmierci zaczyna się już wtedy, gdy ci, co powinni troszczyć się o życie, karani są za to, że go bronią.

Autor zdjęcia: sxc.hu

11 września o godz. 17.00. Instytucie Kultury Chrześcijańskiej w Olsztynie odbędzie się spotkanie z prof. Bogdanem Chazanem pt.: „Czy cywilizacja śmierci jest blisko?” 10 września profesor odwiedzi Ostródę

Ponad rok temu było głośno o sprawie prof. Bogdana Chazana, który zrealizował przysięgę Hipokratesa mówiącą o obronie życia ludzkiego i jako ówczesny dyrektor Szpitala Św. Rodziny w Warszawie, odmówił pacjentce aborcji chorego dziecka oraz nie wskazał innego lekarza, który tego dokona. Media zawrzały, a zwolennicy teorii, że dziecko w łonie matki nie jest człowiekiem, grzmieli o krzywdzie kobiety i fanatyzmie lekarza. Nagle z lekarza, którego pacjentki ceniły za to, jak dba o ciążę i jak walczy o życie małego człowieka, ze świetnego i cenionego lekarza, stał się tym, który ośmielił się kierować sumieniem. O tym, że Prokuratura Rejonowa Warszawa – Mokotów podjęła decyzję o umorzeniu śledztwa przeciwko prof. Bogdanowi Chazanowi ws. „narażenia pacjenta na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu w związku z odmową przeprowadzenia zabiegu usunięcia ciąży” nie było już tak medialnie głośno. Zdaniem śledczych prof. Chazan nie złamał prawa, odmawiając pacjentce wykonania aborcji. Według opinii biegłych z Akademii Medycznej we Wrocławiu nie było żadnych przesłanek za przeprowadzeniem aborcji ze względu na zagrożenie życia lub zdrowia matki. Może niedokładnie szukałam, ale w związku z tym, że znalazłam żadnych przeprosin skierowanych do znanego lekarza. Media, a przez medialny przekaz i część społeczeństwa, wydała wyrok. Części komentarzy internetowych nawet nie można było czytać.

Jest okazja poznać osobiście lekarza i posłuchać jego wykładu. To zaproszenie kierowane zarówno do jego zwolenników jak i przeciwników. Niezależnie od naszego wyznania religijnego – jest zgodzimy się, by lekarz, który broni ludzkiego życia, odbierał za to społeczny lincz, czy nie wyrządzimy krzywdy także sobie i naszym bliskim? Jeśli wybieramy się do lekarza, oczekujemy, że będzie walczył o nasze zdrowie i życie, a nie dopuszczał różne rozwiązania. Chyba że mamy plany samobójcze. Troska lekarza o życie człowieka staje się też ogromnie ważna, gdy kobieta nosi człowieka pod sercem i odlicza każdy dzień do porodu. Troska o życie nie może być zależna od tego, czy dziecko jest zdrowie czy chore, chciane czy niechciane. Wyobraźmy sobie sytuację, że inni lekarze będą się obawiali odmówić aborcji czy wprost powiedzieć, że są po to, by leczyć, nie zabijać.

Katolickie Stowarzyszenie „Civitas Christiana” Oddział w Olsztynie, Akcja Katolicka Archidiecezji Warmińskiej, Fundacja Debata, Instytut Kultury Chrześcijańskiej im. św. Jana Pawła II oraz Katolicki Zespół Edukacyjny im. św. Rodziny zapraszają na spotkanie z prof. n. med. Bogdanem Chazanem wybitnym ginekologiem, obrońcą życia i człowiekiem sumienia. Dnia 11 września br. (piątek), o godz. 17.00, w Instytucie Kultury Chrześcijańskiej przy ul. Kopernika 47 w Olsztynie pan profesor przedstawi wykład pt. „Czy cywilizacja śmierci jest blisko?”. Tego samego dnia profesor Chazan wygłosi wykład dla młodzieży szkół katolickich w Olsztynie. Zostanie także przyjęty przez J.E. Arcybiskupa Wojciecha Ziembę Metropolitę Warmińskiego. Dzień wcześniej, czyli 10 września (czwartek) też o godz. 17.00. spotkanie z profesorem odbędzie się w Ostródzie w kaplicy przy parafii Niepokalanego Poczęcia NMP w Ostródzie.

Zapraszamy serdecznie.


AW


Jan Paweł II, Evangelium Vitae, rozdział III:

„Świadoma i dobrowolna decyzja pozbawienia życia niewinnej istoty ludzkiej jest zawsze złem z moralnego punktu widzenia i nigdy nie może być dozwolona ani jako cel, ani jako środek do dobrego celu. Jest to bowiem akt poważnego nieposłuszeństwa wobec prawa moralnego, co więcej, wobec samego Boga, jego twórcy i gwaranta; jest to akt sprzeczny z fundamentalnymi cnotami sprawiedliwości i miłości. „Nic i nikt nie może dać prawa do zabicia niewinnej istoty ludzkiej, czy to jest embrion czy płód, dziecko czy dorosły, człowiek stary, nieuleczalnie chory czy umierający. Ponadto nikt nie może się domagać, aby popełniono ten akt zabójstwa wobec niego samego lub wobec innej osoby powierzonej jego pieczy, nie może też bezpośrednio ani pośrednio wyrazić na to zgody. Żadna władza nie ma prawa do tego zmuszać ani na to przyzwalać”.


Źródło: Gazeta Olsztyńska

Modlitewnik Msze w Olsztynie Czytelnia Wieczory Uwielbienia Ciekawe strony

Komentarze (3) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Adrian #1812328 | 89.66.*.* 10 wrz 2015 20:42

  Prof. Chazan na odczytach w Ostródzie i Olsztynie powinien powiedzieć, ile aborcji wykonał w swoim życiu i nie tylko wtedy, kiedy pracował w Szpitalu Wolskim. Powinien poinformować, w jaki sposób wykonywał aborcje i ile dostawał za to pieniędzy. W 2014r. udzielił wywiadu tygodnikowi "Do rzeczy" mówiąc, że kiedy pracował w Szpitalu Wolskim, to dokonał ponad 500 aborcji, ale nie ujawnił, ilu aborcji dokonał w całym swoim życiu i co w zawodzie lekarza dzięki nim osiągnął. Czy seryjny aborcjonista ma moralne prawo pouczać ludzi co do zasad postępowania, a Kościół Rzymskokatolicki z jakiego tytułu promuje takie osoby?

  Ocena komentarza: warty uwagi (5) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. lola #1811948 | 89.228.*.* 10 wrz 2015 10:56

  Uchowaj nas Panie przed tym głosicielem i wieszczem, jeszcze raz uchowaj!.

  Ocena komentarza: warty uwagi (4) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. mariolamariola #1811712 | 217.99.*.* 9 wrz 2015 20:29

  Ciekawe co by zrobił Pan profesor, gdyby jego 13 letnią córkę zgwałcił i "zapylił" jakiś zwyrodniały bandzior? Jakim byłby wtedy chrześcijaninem?Mówię "nie" dla aborcji na życzenie, ale niekiedy może ona uratować (paradoksalnie) życie ludzkie.

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)