Poniedziałek, 14 października 2019

Uroczystość w Karmelu w Spręcowie

2015-10-13 15:01:57 (ost. akt: 2015-10-13 15:08:00)

Podziel się:

Św. Teresa od Jezusa pokazuje, że Bóg jest bliski każdemu człowiekowi.

Św. Teresa od Jezusa pokazuje, że Bóg jest bliski każdemu człowiekowi.

Autor zdjęcia: karmelsprecowo.pl

Siostry Karmelitanki ze Spręcowa zapraszają 15 października na Eucharystię kończącą obchody 500-lecia narodzin św. Teresy od Jezusa.

Święta Teresa od Jezusa, karmelitanka i mistyczka, może stać się przewodniczką nie tylko dla zakonów klauzurowych. Wielu świeckich czerpie z jej bogatego życia duchowego. Ta święta, zwaną Teresą Wielką, uczy przyjmowania życia jako największego daru Boga. Rok 2015 był obchodzony jako rok jubileuszowy z okazji 50-lecia narodzin św. Teresy, reformatorki Karmelu.

Hasło jubileuszowe „Dla Ciebie, Panie, się narodziłam” zostało zaczerpnięte z wiersza Teresy od Jezusa, którego pierwsze wersety brzmią następująco:
„Twoją jestem na zawsze, od Ciebie życie wzięłam, / Powiedz mi więc, o Boże, co chcesz, abym czyniła?”

Ten wiersz jest wyrazem życia, przyjmowanego jako dar miłości Boga i przeżywanego jako ofiara dla Boga. Takim było życie św. Teresy od Jezusa. Ona doświadczyła prawd wiary: w Chrystusie byt ludzki, stworzony przez Boga na Jego obraz, jest odkupiony. Przez Niego każda osoba jest wezwana i oczekiwana. Z Nim jesteśmy prowadzeni do zbawienia. Na Jego podobieństwo życie człowieka jest realizowane w posłuszeństwie planowi Boga Ojca.
Bez wątpienie, to duchowe doświadczenie Matki Teresy od Jezusa nie jest ograniczone do jej drogi osobistej, która tylko jej przypadła w udziale. Otrzymawszy od Boga wzniosłe dobra, przelała na papier to, co zaszło w jej wnętrzu, tworząc serię pouczających pism, które przeszły do historii literatury powszechnej. Święta chciała „pociągnąć” swoich czytelników i czytelniczki, zaprosić do kroczenia indywidualną dla każdego drogą uzdrowienia, wolności, doskonałości i poświęcenia.
Sprawy, w które ona nas wprowadza, są nam bliskie i już obecne w nas – potrzeba tylko to sobie uświadomić. Jednak do tego nie wystarczy zwykła ciekawość lub nawet posłuszeństwo. Obchody jubileuszowe zatem to zaproszenie dla nas, aby głęboko spotkać się z Teresą.

Szukamy w życiu drogowskazów, pomocy na drodze do Boga, wskazówek, jak się modlić, jak budować relację z Bogiem. Może św. Teresa stanie się dla nas pomocą. Nie tylko dla osób konsekrowanych, ale dla każdego świeckiego, który tęskni za bliskością Boga, kto Bogu stawia pytania: jak żyć?

Zapraszamy do Karmelu w Spręcowie (koło Dywit) na uroczystą Eucharystię 15 października 2015 r. godz. 17.00, kończącą obchody jubileuszowe 500-lecia narodzin św. Teresy od Jezusa. Mszę Świętą będzie celebrował Arcybiskup Koadiutor Józef Górzyński.

Na podstawie: karmelsprecowo.pl

Źródło: Gazeta Olsztyńska

Modlitewnik Msze w Olsztynie Czytelnia Wieczory Uwielbienia Ciekawe strony

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB