Sobota, 15 sierpnia 2020

Salezjanie zapraszają na Misterium w Ostródzie

2016-03-15 11:31:48 (ost. akt: 2016-03-15 15:56:52)
W przygotowanie Misterium Męki Pańskiej w Ostródzie angażują się całe rodziny

W przygotowanie Misterium Męki Pańskiej w Ostródzie angażują się całe rodziny

Autor zdjęcia: Archiwum organizatora

Podziel się:

Już w sobotę 19 marca i w niedzielę 20 marca mieszkańcy Ostródy będą mieli możliwość zobaczyć wyjątkowe Misterium Męki Pańskiej, bo angażujące różne środowiska i wspólnoty. Polecamy.

Od pięciu lat w Ostródzie w okresie Wielkiego Postu mają miejsce niezwykłe inicjatywy społeczne – Droga Krzyżowa ulicami miasta i Misterium Męki Pańskiej. To ostatnie wydarzenie już od dwóch miesięcy jest przygotowywane przy Salezjańskim Liceum i Gimnazjum. Tym razem, podobnie jak w ubiegłym roku, zobaczymy "Pasję oczami Marii Magdaleny". Jednak nie będzie to ten sam scenariusz, został rozbudowany i zaktualizowany. W realizację spektaklu włączyło się wielu ludzi dobrej woli. Zaangażowane są całe rodziny, różne środowiska i pokolenia. Przedstawienie zostało zrealizowane w konwencji wspomnień św. Magdaleny z perspektywy Zmartwychwstania Chrystusa. Aktorzy realistycznie odgrywają znane z Ewangelii sceny, które można odnieść do naszej współczesnej rzeczywistości. Chcemy razem przeżyć i poczuć to, co działo się od tryumfalnego wjazdu Jezusa do Jerozolimy, poprzez Wieczernik i śmierć na krzyżu, aż do chwalebnego zmartwychwstania.
Skorzystajmy z okazji, by przygotować się duchowo do Świat Wielkanocnych przez uczestnictwo w Misterium Męki Pańskiej. Dlatego zapraszamy wszystkich, którzy mają wątpliwości w wierze, szukają odpowiedzi na ważne życiowe pytania lub chcą dobrze przeżyć czas Paschalny.

Czekamy na Ciebie 19 marca (sobota) o godz 19.00 lub 20 marca (niedziela) o 15.00 w hali sportowej przy Salezjańskim Liceum i Gimnazjum przy ul. Św. Dominika Savio 1 w Ostródzie

Źródło: Artykuł internauty

Modlitewnik Msze w Olsztynie Czytelnia Wieczory Uwielbienia Ciekawe strony

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB