Sobota, 15 sierpnia 2020

Głosić tańcem miłosierdzie i zwycięstwo Boga

2016-04-03 11:58:22 (ost. akt: 2016-04-03 12:25:30)
Pierwszy taniec wielkanocny w Olsztynie w 2013 roku zapoczątkował olsztyński zwyczaj tanecznego świętowania Zmartwychwstania.

Pierwszy taniec wielkanocny w Olsztynie w 2013 roku zapoczątkował olsztyński zwyczaj tanecznego świętowania Zmartwychwstania.

Autor zdjęcia: Bartosz Cudnoch

Podziel się:

Ogłosić tańcem radość ze zmartwychwstania? Czwarty Taniec wielkanocny w Olsztynie odbędzie się w niedzielę 3 kwietnia w Olsztynie. Tancerze zatańczą na rynku Starego Miasta o godz. 13.30. Utworem przewodnim będzie hymn Światowych Dni Młodzieży.

Tańczący chrześcijanin, w dodatku w miejscu publicznym? Kościół z całą swoją powagą i taniec? Taniec jako środek wyrażania tego, co jest w nas, może być nie tylko sposobem modlitwy - może być także narzędziem ewangelizacji. Radosnym tańcem możemy pokazywać innym ważne dla nas wydarzenia. Taniec może być manifestacją naszego entuzjazmu. Kościół jest w trakcie świętowania zwycięstwa Boga nad śmiercią. Zwycięstwo to pokazuje, że dla Boga nie ma rzeczy niemożliwych, że życie nie kończy się na śmierci i my także, dzięki Jezusowi, zmartwychwstaniemy. Taniec Wielkanocny to uliczny taniec wykonywany w okresie Wielkanocy na całym świecie. Pomysłodawcą Tańca Wielkanocnego jest protestancki Ruch UpToFaith.

W Polsce Taniec Wielkanocny obecny jest od 2010 roku. Obecnie organizowany jest w wielu miastach. Organizacji tego przedsięwzięcia podejmują chrześcijanie z dobrej woli, z chęci wyrażenia radości z wydarzenia, które miało najważniejszy wpływ na ludzkość od czasów Stworzenia - Zmartwychwstania Jezusa Chrystusa. W Olsztynie organizacją Tańca Wielkanocnego zajmują się olsztyńscy wodzireje.

W Olsztynie po raz pierwszy około 100 tancerzy zatańczyło na staromiejskim rynku 7.04.2013 r., od tamtej pory tancerze pod przewodnictwem wodzirei co roku spotykają się w Olsztynie w Niedzielę Miłosierdzia, aby świętować to zbawcze wydarzenie. W tym roku układ taneczny przygotowywany jest do hymnu Światowych Dni Młodzieży w Krakowie „Błogosławieni Miłosierni”. Miłosierdzie Boga będzie głoszone tańcem w Niedzielę Miłosierdzia Bożego. Taniec będzie też jednym z elementów przygotowania do spotkania z młodzieżą na Warmii.

Przyjdź i zatańcz razem z tancerzami 3 kwietnia 2016 (Niedziela Miłosierdzia Bożego) o godzinie 13.30 na rynku Starego Miasta w Olsztynie.

Jeśli chcesz nauczyć się układu tanecznego albo obejrzeć filmy z poprzednich lat, polecamy stronę internetową http://www.taniecwielkanocny.olsztyn.pl/

Źródło: Gazeta Olsztyńska

Modlitewnik Msze w Olsztynie Czytelnia Wieczory Uwielbienia Ciekawe strony

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB