środa, 16 października 2019

Ośrodek rekolekcyjny staje się domem

2016-05-02 13:34:28 (ost. akt: 2016-05-02 13:39:35)
W "Zacheuszu" odbywają się różne spotkania i rekolekcje, dla wspólnot i ruchów oraz szkół. Na zdjęciu ks. Radek Czerwiński z animatorami i młodzieżą.

W "Zacheuszu" odbywają się różne spotkania i rekolekcje, dla wspólnot i ruchów oraz szkół. Na zdjęciu ks. Radek Czerwiński z animatorami i młodzieżą.

Autor zdjęcia: Archiwum "Zacheusza"

Podziel się:

W malowniczym Nowym Kawkowie na Warmii jest miejsce, które stało się oazą dla różnych wspólnot. Chociaż to ośrodek rekolekcyjny Ruchu Światło – Życie, odbywają się tam różne weekendy, spotkania i rekolekcje. „Zacheusz” zaprasza każdego, kto chce naładować duchowe i życiowe akumulatory.

W „Zacheuszu” od 20 lat prowadzone są rekolekcje i weekendy. To w nim rodziły się prawdziwe przyjaźnie i miłości, bo poznało się tam sporo par małżeńskich. Dawniej głównie ośrodek formacyjny Ruchu Światło – Życie, obecnie przyjmuje nie tylko oazy, ale też różne ruchy i wspólnoty. Wyjątkowym miejscem od kilku lat opiekuje się p. Elżbieta Olender, zwana przez gości domu ciocią Elą. Pobyt u cioci kojarzy się z wakacjami, odpoczynkiem, schronieniem, dobrą zabawą. Tego wszystkiego mogą doświadczyć dzieci i młodzież, goszczące w domu „Zacheusz”. W domu znajduje się kaplica z Najświętszym Sakramentem, umożliwiająca gościom przebywanie z Bogiem. Pobyt w tym domu to doświadczenie wspólnoty, radości i miłości Boga, obecnego także w drugim człowieku. W ośrodku rekolekcyjnym odbywają się rekolekcje i weekendy dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Każdy może znaleźć coś dla siebie.


Weekendy majowe

Zanim rozpoczną się rekolekcje wakacyjne, jest czas, by podładować duchowy akumulator w maju. Już 6-8 maja 2016 r . „Zacheusz” zaprasza na Oazę Modlitwy: „Duch Pocieszyciel, On was wszystkiego nauczy”, którą prowadzi kleryk Szymon Wawrzyńczak. Natomiast 21 maja (sobota) odbędzie się Dzień Skupienia dla rodziców z dziećmi, który poprowadzi ks. Wojciech Kotowicz. Rodzice często wykorzystują majowe, ciepłe soboty na odpoczynek z dziećmi – mają taką możliwość. „Zacheusz”, położony poza miastem, to szansa odpoczynku i zadbania o więź ze sobą i Bogiem.

Budujemy dom

W pomoc „Zacheuszowi” zaangażowane są różne wspólnoty i środowiska. Aktywnie działa tam kadra animatorów, głównie z Ruchu Światło – Życie i Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży. Każdy jednak może włączyć się w dzieło budowania domu rekolekcyjnego, przez pomoc materialną i niematerialną. Latem dom przeżywa prawdziwe oblężenie: chętnych na rekolekcje dzieci jest o wiele więcej niż możliwości domu. To pokazuje, jak ważne jest współtworzenia takich ośrodków, gdzie dzieci i młodzieży mogą poznawać Boga i tworzyć relacje ze sobą. Rodziców już dzisiaj zapraszamy do zgłaszania dzieci na rekolekcje, bo miejsca zapełniają się szybko. Najbliższe „Wakacje z Bogiem” dla klas 0-3 odbędą się 24-30 czerwca. Dokładna rozpiska wszystkich turnusów rekolekcyjnych znajduje się na stronie internetowej http://zacheusz.manifo.com/ oraz http://www.warmia.oaza.pl/

Czasami narzekamy na zabieganie, na brak odpoczynku, brak czasu na modlitwę, na brak czasu dla rodziny. Warto wiedzieć, że jest miejsce, która stało się drugim, a czasami i pierwszym domem dla wielu młodych. Miejscem, gdzie mogą być sobą, gdzie doświadczają tego, że Bóg nie tylko jest, dla kocha. Dom, gdzie każdy jest zaproszony.

Kontakt z ośrodkiem: zacheusz.nowekawkowo@onet.pl, Elżbieta Olender: tel. 505 133 927

AW


Źródło: Gazeta Olsztyńska

Modlitewnik Msze w Olsztynie Czytelnia Wieczory Uwielbienia Ciekawe strony

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB