środa, 30 września 2020

Rekolekcje ewangelizacyjne w centrum Olsztyna

2019-01-30 11:48:15 (ost. akt: 2019-01-30 13:04:52)

Podziel się:

REO daje możliwość rozpoczęcia "od nowa".

REO daje możliwość rozpoczęcia "od nowa".

Autor zdjęcia: sxc.hu

Poszukujesz sensu życia? Określasz siebie raczej jako kogoś poszukującego niż wierzącego? Potrzebujesz doświadczenia, że Bóg naprawdę jest?Już 4 lutego (poniedziałek) rozpoczną się w Olsztynie kolejne Rekolekcje Ewangelizacyjne Odnowy (REO). Od wielu lat prowadzą je różne wspólnoty katolickie

Rekolekcje Ewangelizacyjne Odnowy Życia Chrześcijańskiego (zwane w skrócie REO), chociaż z nazwy brzmią górnolotnie i skomplikowanie, dedykowane są osobom dorosłym, które stawiają pytania: o sens, o obecność Boga w ich życiu i różnych doświadczeniach, o to, czy naprawdę Bóg ich kocha. Polecane są osobom zapracowanym, zabieganym, niespokojnym, przeżywającym trudności w wierze czy zmagającym się z wątpliwościami. Mogą stanowić także przygotowanie do sakramentu bierzmowania osób dorosłych.

Chociaż organizowane są przez katolickie wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym i prowadzone przez świeckich, nie są wyłącznie dla osób zaangażowanych religijnie. Do niczego nie zobowiązują. Każdego roku korzysta z nich wiele osób - w parafiach lub w ośrodkach rekolekcyjnych. Liczne świadectwa uczestników są dowodem, jak ważne i potrzebne są takie rekolekcje. Nie jest na nich sprawdzana wiedza religijna. Jak mówią uczestnicy - doświadczenia REO nie da się do końca opisać, mimo prób. Warto spróbować samemu.

Najbliższe rekolekcje rozpoczną się w Olsztynie w poniedziałek 4 lutego 2019 r. w parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa (ul. Mickiewicza 10). Początek o godz. 18.00.

Poniżej jedno ze swiadectw z poprzednich rekolekcji:Świadectwo Agnieszki:

Na rekolekcje REO zostałam zaproszona przez osoby ze wspólnoty, ale dziś wiem, że tak naprawdę to zaprosił mnie na nie Pan Jezus. Zaczynając te rekolekcje byłam przekonana, że moje wszystkie sprawy są poukładane, uporządkowane, że wszystko jest ok. Postrzegałam siebie jako osobę wierzącą, praktykującą, starającą się o bliską relację z Panem Bogiem. Szybko przekonałam się, że jestem w błędzie. Podczas rekolekcji Pan Jezus postawił mnie w prawdzie o sobie. Objawił mi nieprzebaczenie, żal, wściekłość, smutek, gniew, który w sobie noszę. Odkrył przede mną, w jakim stanie jest moje serce: pełne ran, zranień z przeszłości, które tak głęboko schowałam, starając się przekonać siebie, że ich już nie ma, a które tak naprawdę pielęgnowałam i zakorzeniłam w sobie. Pan Jezus pokazał mi moje poranione serce, którego nie byłam w stanie uleczyć sama. Przez to doświadczenie zrozumiałam, że Pan Jezus zna mój lęk, moją słabość, niepewność, wie dokładnie, co czuję i z czym się zmagam, że pamięta o moich ranach i pragnie je uleczyć. Pan Jezus pokazał mi, że pragnie, abym Mu zaufała. Dzięki temu, że zrobiłam ten krok w stronę Pana Jezusa, odpowiadając „TAK” na Jego zaproszenie, rzeczy niemożliwe w moim życiu stały się możliwe. Mocą Pana Boga moje serce przebaczyło, pokochało. Pan Jezus dokonał cudu i przemienił moje serce, w którym już nie ma urazy, nienawiści, gniewu. Na osoby, które mnie poraniły, patrzę teraz z miłością i życzliwością i w swoich modlitwach polecam je mojego Panu.
Pan Jezus okazał się wspaniałym przyjacielem, moim osobistym terapeutą, psychologiem, lekarzem. Rekolekcje REO to czas hospitalizacji mojej duszy. To czas uzdrawiania, rodzenia się na nowo. Pan Jezus uwolnił mnie od zranień i bólu wspomnień z przeszłości, które powodowały rozbicie i załamanie, które odbierały mi radość i pokój.
Rekolekcje się skończyły, a Pan Jezus nadal działa w moim życiu. Jest przy mnie, obdarowuje mnie swoimi łaskami i zaskakuje swoją hojnością. Spełnia moje najskrytsze marzenia i dokonuje cudów w moim życiu. Dziękuję Panu Bogu, że zaprosił mnie na te rekolekcje, na których doświadczyłam Jego przeogromnej miłości i otrzymałam łaskę przebaczenia. Otrzymałam też łaskę miłości i wolności, która przyniosła pokój serca oraz łaskę zaufania. Przed REO modlitwa słowami „Jezu, ufam Tobie” nie wypływała z mojego serca, bo ono było pełne lęku i bało się zaufać. Dziś powierzam swoje drogi Panu i Jemu ufam, a pragnieniem mego serca jest uszczęśliwiać i miłować Pana Boga. Chwała Panu.


REO 2019


Modlitewnik Msze w Olsztynie Czytelnia Wieczory Uwielbienia Ciekawe strony

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB