Poniedziałek, 14 października 2019

Zdrapka Wielkopostna. Czwartek, 21 marca: zadanie 16

2019-03-21 07:50:17 (ost. akt: 2019-03-21 09:09:05)

Podziel się:

Autor zdjęcia: pixabay.com

Zdrapka Wielkopostna to ogólnoświatowa akcja, która ma nas przygotować do świąt Wielkiej Nocy. Codziennie należy wykonać jedno zadanie.

Zobacz także: Zdrap sobie zadanie na Wielki Post Zdrap sobie zadanie na Wielki Post W Środę Popielcową rozpoczął się piąty finał Zdrapki Wielkopostnej. To ogólnoświatowa akcja, która w tym roku dotarła nawet do Chin. Zdrapka jest narzędziem,...


— Zdrapka jest przede wszystkim narzędziem duchowym pomocnym w zmianie własnego życia, porządkowaniu relacji z Bogiem i z ludźmi. Wyzwala energię do podjęcia działania i dokonania zmiany w życiu — tłumaczy Szymon Gajewski, rzecznik prasowy Zdrapki Wielkopostnej.

Zadanie 16
Pomóż komuś. Czułość i kwota lub rzecz.

Motywacją tego zadania jest dzisiejszy urywek Ewangelii o bogaczu i biednym Łazarzu. Pierwszy apel to: ROZEJRZYJ SIĘ I DOSTRZEŻ POTRZEBUJĄCEGO. Gdyby bogacz rozejrzał się po sali, gdzie ucztował z przyjaciółmi, mógłby powiedzieć: nie widzę potrzebujących. Musiałby wyjść z domu i spojrzeć, na przykład, pod bramę lub pójść do biednej dzielnicy. Dlatego zróbmy wysiłek i sami poszukajmy potrzebujących. Oni są.
Drugi apel: SPÓJRZ Z MIŁOŚCIĄ. Spróbujmy wyobrazić sobie, jak Bóg patrzy na człowieka, każdego człowieka. Zna jego historię życia, której my nie znamy, pragnie jego szczęścia. Trzeci apel to: DAJ Z TEGO, CO POSIADASZ. Niech to będzie kwota lub rzecz - coś konkretnego. Może, jak w poprzednich edycjach Zdrapki, to jest czas na "przewietrzenie swoich szaf" lub potrząśnięcie "świnką skarbonką.

Ewangelia na dziś: Łk 16,19-31Organizatorem akcji jest Wspólnota Życia Chrześcijańskiego. Więcej o Zdrapce Wielkopostnej można przeczytać tutaj.

Poprzednie zadania:
Zadanie 1
Zadanie 2
Zadanie 3
Zadanie 4
Zadanie 5
Zadanie 6
Zadanie 7
Zadanie 8
Zadanie 9
Zadanie 10
Zadanie 11
Zadanie 12
Zadanie 13
Zadanie 14
Zadanie 15
Modlitewnik Msze w Olsztynie Czytelnia Wieczory Uwielbienia Ciekawe strony

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Homo Sapiens #2702274 | 31.0.*.* 23 mar 2019 10:32

    Wiara w zabobony nic dobrego ludzkości nie przynosi.

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)