Sobota, 11 lipca 2020

"Tylko nie mów nikomu" . Reakcja Prymasa Polski na film Sekielskiego

2019-05-12 16:25:01 (ost. akt: 2019-05-12 18:06:35)

Podziel się:

Autor zdjęcia: Pixabay

– Jestem głęboko poruszony tym, co zobaczyłem w filmie Pana Tomasza Sekielskiego – wyznał Prymas Polski abp Wojciech Polak. –Nikt w Kościele nie może uchylać się od odpowiedzialności.

"Jestem głęboko poruszony tym, co zobaczyłem w filmie Pana Tomasza Sekielskiego.

Ogromne cierpienie osób skrzywdzonych budzi ból i wstyd. W tym momencie przed oczami mam także dramat osób pokrzywdzonych, z którymi spotkałem się osobiście. Dziękuję wszystkim, którzy mają odwagę opowiedzieć o swoim cierpieniu.

Przepraszam za każdą ranę zadaną przez ludzi Kościoła.

Jako delegat Episkopatu ds. Ochrony Dzieci i Młodzieży zrobię wszystko co w mojej mocy, aby pomóc osobom pokrzywdzonym.

Ujawnione informacje pokazują jak bardzo potrzebne są przepisy najnowszego dokumentu papieża Franciszka („Motu Proprio” Vos estis lux mundi). Trzeba wyjaśnić wszystkie sprawy. Nikt w Kościele nie może uchylać się od odpowiedzialności.

Musimy chronić dzieci i młodzież.

Dla Kościoła nie ma innej drogi.

Abp Wojciech Polak
Prymas Polski"

Film dokumentalny Tomasza Sekielskiego „Tylko nie mów nikomu” poświęcony pedofilii w polskim Kościele został udostępniony na YouTubie w sobotę o godz. 14:30 na kanale Tomasz Sekielskiego. W ciągu jednego dnia obejrzało go już pond 3 miliony widzów.

Modlitewnik Msze w Olsztynie Czytelnia Wieczory Uwielbienia Ciekawe strony

Komentarze (32) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentowanie wyłączone

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. bee #2732395 | 89.228.*.* 14 maj 2019 20:47

  Tuszowanie wyczynów pedofilskich Polańskiego jakoś twojego Sekielskiego chyba nie raziło skoro o nim żadnego filmu nie zrobił a nie musiałby nawet latać z ukrytą kamerą bo akurat Polański swoimi podbojami nieletnich dziewczyn upajanych i odurzanych chwalił się nawet w wywiadach publicznie i dumny był z tego .. ale Sekielskiego i innych dziś udających "świecie oburzonych" to nie wzruszało gdy go z honorami w Polsce przyjmowano na czerwonych dywanach i walczono aby uniknął odpowiedzialności, kiedy z jego ofiary deprecjonowano , ośmieszano odmawiano statusu ofiary kreując na panienki lekkich obyczajów. Dziś ci sami co tuszowali Polańskiego chronili przed odpowiedzialnością rozpętują nagonkę na KK ... OBŁUDA , HIPOKRYZJA w rytm planu światopoglądowej politycznej nagonki na kościół jako element KAMOPANI WYBORCZEJ i trzeba być głupszym niż ustawa przewiduje żeby tego nie rozumieć. tego lewackiego towarzycha wściekle atakującego kościół nie obchodzi ani pedofilia ani jej ofiary traktują problem przedmiotowo aby uderzyć w kościół , to dla nich tylko narzędzie nic więcej , kiedy mowa o pedofili w innych grupach już nie chcą poruszać tematu .. widać jaki cel był tego filmu jego prezentacja w takim okresie nie była przypadkowa

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-3) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. do tomekpl #2732391 | 89.228.*.* 14 maj 2019 20:40

  Niech każdy dźwiga własny krzyż :) Sekielski niech się najpierw rozliczy z pedofilią we własnym otoczeniu dziennikarzy , artystów , celebrytów ludzi władzy i wpływów gdzie tuszowana jeszcze skuteczniej i BRUTALNIEJ niż w tym kościele bo tak to tylko hipokryzją , obłudą , zakłamaniem i propagandowym "WYBIÓRCZYM" paszkwilem śmierdzi na kilometr i tyle ... tyle z obiektywizmu tego materiału. Dokładnie taki sam możnaby nakręcić o każdym środowisku wyłuskać kilka przypadków artystów choćby Polańskiego , albo celebrytów, albo wysokich urzędasów , sędziów, prokuratorów , lekarzy , nauczycieli., rektorów i teatralnymi chwytami i muzyką na miarę dreszczowca podpiąć i obnażyć nakręcić cały mechanizm tuszowania o wiele groźniejszy niż w tym KK na tyle groźny że nawet nikt nie ośmieli się o tym żadnego filmu materiału ani tesktu napisać tak hucznie jak na KK w duchu owczęgo lewackieg pędu wściekłej nagonki na KK. Sekielskiemu twoim zdaniem chodzi o walkę z pedofilami ... nie bądź śmieszny , realizuje taki a nie inny plan ani pedofile ani ich ofiary go nie obchodzą skoro cały temat chce zmanipulować o ograniczyć tylko do kościoła i paru księży na tysiące o wiele groźniejszych od nich o których nikt filmow nie robi więc nie udawaj i nie podszywaj sie pod obiektywizm ,

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-2) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)

  1. tomekpol #2732327 | 178.42.*.* 14 maj 2019 19:02

   Niestety, ale ukrywając fakty związane z pedofilia Kościół sam sobie szkodzi. Teraz należy posypać głowę popiołem, zdecydować się na parę reform, które w większym stopniu będą zajmowały się ofiarami takich występków i postępować jak Franciszek nakazał z księżmi pedofilami. Nie wyobrażam sobie faktu, że taka osoba może mieć po tym wszystkim prawo udzielać sakramentu Komunii, chyba jednego z najpiękniejszych sakramentów Chrystusowych. Liczę na zmiany i modlę się za odważne decyzje w sprawach, w których każdy mógł błąd popełnić, ale należy to jasno przyznać. Nikogo nie usprawiedliwiam i nie uważam, żeby film Sekielskich uderzał w moje uczucia religijne. Czemu nie jest to film o pedofili w innych grupach społecznych? ... bo jest to film o pedofilii w środowisku kościelnym. Jakby komuś było mało polecam amerykański film fabularny: Spotlight. Podobny system ukrywania spraw, który jest bardzo, ale to bardzo krzywdzący nie tylko dla ofiar, ale też dla ludzi Kościoła. Pozdrawiam wszystkich i zachęcam do rozpowszechniania filmu Sekielskich. Przyjmijmy go jako pewnego rodzaju krzyż, który musimy teraz dźwigać. Z Bogiem!

   Ocena komentarza: warty uwagi (6) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. Mama #2732297 | 178.36.*.* 14 maj 2019 18:15

   Wyglada na to, ze sekielski zrobil ten film na polityczne zamowienie. Bo dlaczego pominal inne, zwiazane z pedofilia srodowiska filmowcow, aktorow, nauczycieli, biurokratow, lgbt itd?

   Ocena komentarza: poniżej poziomu (-4) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

   1. hmm #2731561 | 89.228.*.* 13 maj 2019 18:13

    Piętnowanie takich przypadków słuszna sprawa ale mnie to się wydaje że ci którym marzy się seksualizacja dzieci i indoktrynacja tęczowa już od przedszkola własne brudy chcą ukryć za nagonką na KK. Pojedyncze przypadki lansowane do miana powszechnej tendencji i ani słowa o tym jak sobie system radzi z innym przypadkami z innych zhierarchizowanych struktur w takich przypadkach jak uczelnie , szkoły, sądy , policja , lekarze i inne korporacyjne grupy zawodowe. Widać że ktoś w kampani wyborczej wymyślił sobie patent na kampanie nienawiści do KK i na tym chce ugrać parę punktów i glejt ppularności i uznania establishmentu kiedy za tym PRZEDSTAWIENIEM ktoś chce ukryć własne brudy jakie ma za uszami. Ludziska nie widzicie że ktoś straszliwie chce was przekonać że te kilka pokazanych przypadków księży to jest jedyny kluczowy problem na TYSIĄCE takich spoza KK o których nikt nie mówi ? Nie wydaje wam sie dziwne że taki szum akurat w takim momencie i w takim kontekście nagonki na KK ? Czy jest ktoś naiwny kto sądzi że te akcje to jest przypadek ?

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

   Pokaż wszystkie komentarze (32)