Wtorek, 20 kwietnia 2021

"Tylko nie mów nikomu" . Reakcja Prymasa Polski na film Sekielskiego

2019-05-12 16:25:01 (ost. akt: 2019-05-12 18:06:35)

Podziel się:

Autor zdjęcia: Pixabay

– Jestem głęboko poruszony tym, co zobaczyłem w filmie Pana Tomasza Sekielskiego – wyznał Prymas Polski abp Wojciech Polak. –Nikt w Kościele nie może uchylać się od odpowiedzialności.

"Jestem głęboko poruszony tym, co zobaczyłem w filmie Pana Tomasza Sekielskiego.

Ogromne cierpienie osób skrzywdzonych budzi ból i wstyd. W tym momencie przed oczami mam także dramat osób pokrzywdzonych, z którymi spotkałem się osobiście. Dziękuję wszystkim, którzy mają odwagę opowiedzieć o swoim cierpieniu.

Przepraszam za każdą ranę zadaną przez ludzi Kościoła.

Jako delegat Episkopatu ds. Ochrony Dzieci i Młodzieży zrobię wszystko co w mojej mocy, aby pomóc osobom pokrzywdzonym.

Ujawnione informacje pokazują jak bardzo potrzebne są przepisy najnowszego dokumentu papieża Franciszka („Motu Proprio” Vos estis lux mundi). Trzeba wyjaśnić wszystkie sprawy. Nikt w Kościele nie może uchylać się od odpowiedzialności.

Musimy chronić dzieci i młodzież.

Dla Kościoła nie ma innej drogi.

Abp Wojciech Polak
Prymas Polski"

Film dokumentalny Tomasza Sekielskiego „Tylko nie mów nikomu” poświęcony pedofilii w polskim Kościele został udostępniony na YouTubie w sobotę o godz. 14:30 na kanale Tomasz Sekielskiego. W ciągu jednego dnia obejrzało go już pond 3 miliony widzów.

Modlitewnik Msze w Olsztynie Czytelnia Wieczory Uwielbienia Ciekawe strony

Komentarze (33) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Klaudiusz #2954420 | 85.221.*.* 30 lip 2020 20:36

  Polecam piękne świadectwo kapłaństwa https://www.youtube.com/watch?v=igkazWUe MKc

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. bee #2732395 | 89.228.*.* 14 maj 2019 20:47

  Tuszowanie wyczynów pedofilskich Polańskiego jakoś twojego Sekielskiego chyba nie raziło skoro o nim żadnego filmu nie zrobił a nie musiałby nawet latać z ukrytą kamerą bo akurat Polański swoimi podbojami nieletnich dziewczyn upajanych i odurzanych chwalił się nawet w wywiadach publicznie i dumny był z tego .. ale Sekielskiego i innych dziś udających "świecie oburzonych" to nie wzruszało gdy go z honorami w Polsce przyjmowano na czerwonych dywanach i walczono aby uniknął odpowiedzialności, kiedy z jego ofiary deprecjonowano , ośmieszano odmawiano statusu ofiary kreując na panienki lekkich obyczajów. Dziś ci sami co tuszowali Polańskiego chronili przed odpowiedzialnością rozpętują nagonkę na KK ... OBŁUDA , HIPOKRYZJA w rytm planu światopoglądowej politycznej nagonki na kościół jako element KAMOPANI WYBORCZEJ i trzeba być głupszym niż ustawa przewiduje żeby tego nie rozumieć. tego lewackiego towarzycha wściekle atakującego kościół nie obchodzi ani pedofilia ani jej ofiary traktują problem przedmiotowo aby uderzyć w kościół , to dla nich tylko narzędzie nic więcej , kiedy mowa o pedofili w innych grupach już nie chcą poruszać tematu .. widać jaki cel był tego filmu jego prezentacja w takim okresie nie była przypadkowa

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-3) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. do tomekpl #2732391 | 89.228.*.* 14 maj 2019 20:40

  Niech każdy dźwiga własny krzyż :) Sekielski niech się najpierw rozliczy z pedofilią we własnym otoczeniu dziennikarzy , artystów , celebrytów ludzi władzy i wpływów gdzie tuszowana jeszcze skuteczniej i BRUTALNIEJ niż w tym kościele bo tak to tylko hipokryzją , obłudą , zakłamaniem i propagandowym "WYBIÓRCZYM" paszkwilem śmierdzi na kilometr i tyle ... tyle z obiektywizmu tego materiału. Dokładnie taki sam możnaby nakręcić o każdym środowisku wyłuskać kilka przypadków artystów choćby Polańskiego , albo celebrytów, albo wysokich urzędasów , sędziów, prokuratorów , lekarzy , nauczycieli., rektorów i teatralnymi chwytami i muzyką na miarę dreszczowca podpiąć i obnażyć nakręcić cały mechanizm tuszowania o wiele groźniejszy niż w tym KK na tyle groźny że nawet nikt nie ośmieli się o tym żadnego filmu materiału ani tesktu napisać tak hucznie jak na KK w duchu owczęgo lewackieg pędu wściekłej nagonki na KK. Sekielskiemu twoim zdaniem chodzi o walkę z pedofilami ... nie bądź śmieszny , realizuje taki a nie inny plan ani pedofile ani ich ofiary go nie obchodzą skoro cały temat chce zmanipulować o ograniczyć tylko do kościoła i paru księży na tysiące o wiele groźniejszych od nich o których nikt filmow nie robi więc nie udawaj i nie podszywaj sie pod obiektywizm ,

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-2) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)

  1. tomekpol #2732327 | 178.42.*.* 14 maj 2019 19:02

   Niestety, ale ukrywając fakty związane z pedofilia Kościół sam sobie szkodzi. Teraz należy posypać głowę popiołem, zdecydować się na parę reform, które w większym stopniu będą zajmowały się ofiarami takich występków i postępować jak Franciszek nakazał z księżmi pedofilami. Nie wyobrażam sobie faktu, że taka osoba może mieć po tym wszystkim prawo udzielać sakramentu Komunii, chyba jednego z najpiękniejszych sakramentów Chrystusowych. Liczę na zmiany i modlę się za odważne decyzje w sprawach, w których każdy mógł błąd popełnić, ale należy to jasno przyznać. Nikogo nie usprawiedliwiam i nie uważam, żeby film Sekielskich uderzał w moje uczucia religijne. Czemu nie jest to film o pedofili w innych grupach społecznych? ... bo jest to film o pedofilii w środowisku kościelnym. Jakby komuś było mało polecam amerykański film fabularny: Spotlight. Podobny system ukrywania spraw, który jest bardzo, ale to bardzo krzywdzący nie tylko dla ofiar, ale też dla ludzi Kościoła. Pozdrawiam wszystkich i zachęcam do rozpowszechniania filmu Sekielskich. Przyjmijmy go jako pewnego rodzaju krzyż, który musimy teraz dźwigać. Z Bogiem!

   Ocena komentarza: warty uwagi (6) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. Mama #2732297 | 178.36.*.* 14 maj 2019 18:15

   Wyglada na to, ze sekielski zrobil ten film na polityczne zamowienie. Bo dlaczego pominal inne, zwiazane z pedofilia srodowiska filmowcow, aktorow, nauczycieli, biurokratow, lgbt itd?

   Ocena komentarza: poniżej poziomu (-4) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

   Pokaż wszystkie komentarze (33)