Czwartek, 13 maja 2021

Lekcje na trudniejsze chwile w życiu.

2013-03-20 18:01:32 (ost. akt: 2013-03-20 18:00:52)

Podziel się:

Autor zdjęcia: sxc.hu

Czasem wystarczy jedna chwila, aby życie powaliło nas na kolana, a wtedy możemy albo poddać się albo iść niezłomnie dalej. Wtedy też wielu z nas zaczyna zastanawiać się nad sensem swojego życia. „Bóg nigdy nie mruga” to nowa książka 50-letniej Reginy Brett, która może stać się inspiracją dla naszego życia. Autorka w 50 lekcjach opisuje swoje życie, doświadczenia spotkanych przez nią ludzi, przytacza ważne postaci, sentencje oraz książki, które pomogły jej pokonać trudy życia.

Regina początkowo publikowała swoje felietony m.in. na łamach magazynu „Plain Dealer”, aby potem zebrać je w jednej książce. Nie miała łatwego życia ponieważ wychowała się pośród dziesięciorga rodzeństwa, była problemową nastolatką, a w wieku 21 lat urodziła córkę. Kiedy miała 41 lat dowiedziała się, że choruje na raka piersi. Jej życie odcisnęło na niej ogromne piętno, lecz nie poddała się i codziennie stawia mu czoło. Mimo przeciwności losu, w wieku 30 lat skończyła studia a miłość życia znalazła w średnim wieku. Postanowiła podzielić się z czytelnikami swoją historią, co zaowocowało książką „Bóg nigdy nie mruga”.

W kolejnych 50 rozdziałach możemy znaleźć takie lekcje jak:

- „Jeśli nie wiesz, co dalej, po prostu zrób następny właściwy krok”,
- „Nie traktuj siebie tak poważnie, nikt poza Tobą tego nie robi”,
- „ Przygotuj się ponad miarę, potem daj się ponieść”,
- „Każda katastrofę kwituj słowami: czy za pięć lat będzie to miało jakieś znaczenie?”,
- „To nie twoja sprawa, co myślą o Tobie inni”,
- „Czas leczy niemal wszystkie rany, daj mu tylko trochę czasu"

Książka jest napisana bardzo lekkim i przystępnym językiem, jest zrozumiała i można odnieść wrażenie, ze autorka stara się z nami zaprzyjaźnić, a jej rady płyną prosto z serca. Każdy powinien znaleźć w tej książce coś dla siebie. Wraz z zagłębianiem się w lekturę możemy dostrzec wiele mądrości życiowych i uronić niejedna łzę zdając sobie sprawę, że Regina pomaga nam dźwigać nasze życiowe problemy.
Peka

Modlitewnik Msze w Olsztynie Czytelnia Wieczory Uwielbienia Ciekawe strony

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. agatajas #1947314 6 mar 2016 11:34

    Ja myślałem ze te lekcje bardzo tanie będą o życiu a tu coś bąkają o Preply http://manager24.pl/nauka-przez-internet -ile-to-kosztuje

    ! - + odpowiedz na ten komentarz