Czwartek, 13 maja 2021

Amfiteatr zagra dla Ciebie

2014-06-13 15:25:37 (ost. akt: 2014-06-13 15:35:05)

Podziel się:

Autor zdjęcia: Materiał organizatorów

Tegoroczny koncert z cyklu „...by Świat usłyszał” znowu zagra dla młodych ludzi. Długi weekend czerwcowy w Ostródzie zagospodaruje muzycznie zespół Gospel Rain z Lublina, prowadząc warsztaty wokalne dla wszystkich chętnych osób i grając koncert na scenie Amfiteatru w Ostródzie w niedzielę 22. czerwca o godzinie 19.00.

Gospel Rain to jeden z najstarszych w Polsce zespołów muzyki uwielbienia, znany szerszej publiczności z występów telewizyjnych, m. in. koncertu kolęd w telewizji Polsat i transmisji koncertu z okazji kanonizacji, który odbył się na Placu Piłsudskiego w Warszawie. Zespół nagrał też kilka płyt.

Uczestnikami warsztatów wokalnych, prowadzonych przez czołowych muzyków zespołu, będą dzieci i młodzież z Ostródy. Będzie to znakomita okazja do kontaktu młodego człowieka z mistrzem, do ciekawego przełamania rutynowych czynności trwających przez cały rok szkolny. Zorganizowane warsztaty będą oparte na współczesnej muzyce chrześcijańskiej, a wszyscy ich uczestnicy będą mogli wystąpić na scenie razem z zespołem Gospel Rain. Warsztaty będą trwały trzy dni – rozpoczną się w piątek 20.czerwca, w trakcie długiego weekendu po Bożym Ciele. Niedzielny koncert zespołu Gospel Rain w amfiteatrze będzie zwieńczeniem tych przygotowań i jednocześnie wydarzeniem muzycznym dla mieszkańców Ostródy.

Koncert poprowadzi Jerzy Zelnik, aktor grający główną rolę m. in w filmie „Faraon”. Podobnie jak Przemysław Babiarz rok temu, tak również Jerzy Zelnik opowie o doświadczeniu Pana Boga w swoim życiu. Podczas koncertu będą też wyświetlane krótkie filmy ze świadectwami znanych ludzi, w tym na przykład Radosława Pazury.

Szczegóły organizacyjne:

• Poprzedzające koncert warsztaty muzyczne odbędą się w dniach 20-22 czerwca przy parafii pw. Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Ostródzie.

• W tych dniach przewidziane są osobne próby dla najmłodszych – dzieci do 6 klasy szkoły podstawowej.

• Koszt warsztatów to 20 zł. Opcjonalnie można zarezerwować wyżywienie i nocleg (śniadanie, kolacja – 7,5 zł, obiad 10 zł, nocleg 25 zł, razem 50zł). Dzieci biorą udział w próbach nieodpłatnie, wystarczy zgłoszenie.

• W niedzielę przed koncertem, w godz 15.45-17.45, przy kościele NPNMP w Ostródzie odbędzie się Przegląd Współczesnej Muzyki Chrześcijańskiej, połączony z im-prezą taneczną dla młodzieży

Koncert odbędzie się w niedzielę po Bożym Ciele, 22 czerwca , o godz. o 19.00. w ostródzkim Amfiteatrze

• Przed koncertem 14 czerwca odbędzie się ostatnie już spotkanie muzyczne, otwarte dla wszystkich – o godz. 11.00 dzieci, a o 12.30 – młodzież.

• Patronat duchowy nad imprezą objął J.E. Arcybiskup Wojciech Ziemba, patronat honorowy – burmistrz miasta Czesław Najmowicz, zaś patronat medialny objęły liczne media: Gazeta Olsztyńska, Gazeta Ostródzka, portal wiara.wm.pl, Gość Niedzielny, Posłaniec Warmiński, portal gość.pl, Radio Plus Olsztyn oraz portal Chrześcijańskie Granie.

• Organizatorem jest parafia N. P. Najświętszej Maryi Panny w Ostródzie, przy współpracy z Civitas Christiana i Centrum Kultury w Ostródzie

Więcej informacji oraz zgłoszenia na stronie: http://www.byswiatuslyszal.pl/
Zapraszamy także na nasz facebookowy fanpage www.facebook.com/byswiatuslyszal


Modlitewnik Msze w Olsztynie Czytelnia Wieczory Uwielbienia Ciekawe strony

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB