środa, 26 stycznia 2022

Przygotowania do ślubu czas zacząć!

2015-01-27 09:42:02 (ost. akt: 2015-01-28 09:20:12)

Podziel się:

Autor zdjęcia: sxc.hu

Planujecie ślub? Dopiero rozważacie zaręczyny? Poza pięknymi strojami, salą weselną i muzyką – na pierwszym miejscu powinno przygotowanie duchowe. To najlepsza inwestycja w szczęśliwy związek

Kim jesteśmy? Jakie mamy oczekiwania? Czego pragniemy? Co ma Bóg do naszego małżeństwa? Czym jest sakrament małżeństwa? Jak budować relację ze sobą, ale też z Bogiem? Dobre przygotowanie duchowe do małżeństwa procentuje o wiele dłużej niż gra muzyka weselna. Pismo Święte traktuje małżeństwo jak misterium, Katechizm Kościoła Katolickiego nazywa je „głęboką wspólnotą życia i miłości, ustanowioną przez Stwórcę” (KKK 1603). Co dla mnie oznacza małżeństwo, które mam zawrzeć?

Osoby przygotowujące się do zawarcia sakramentu małżeństwa zapraszamy do odbycia nauk przedmałżeńskich w Archidiecezjalnym Domu Rekolekcyjnym w Gietrzwałdzie. Spotkanie odbędzie się 13-15 lutego 2015 metodą warsztatową (piątek wieczór - niedziela południe), a prowadzić je będzie Ośrodek Formacji Małżeńskiej z Olsztyna.

Koszt uczestnictwa pary narzeczonych wynosi 250 zł.

Ukończenie warsztatów weekendowych wiąże się z otrzymaniem zaświadczenia o odbyciu tzw. "nauk przedmałżeńskich".Serdecznie zapraszamy!

Termin: 13-15.02.2015.

Zgłoszenia przyjmuje: Grzegorz Ćwikliński
Telefon: 796003732
E-mail: przystan@rybaki.caritas.plPropozycja dla czytelników – Duchowe przygotowanie do małżeństwa
Rola przygotowania duchowego do małżeństwa jest bezdyskusyjna. Ten, kto wie, czym jest sakrament małżeństwa, zna jego wartość. To Bóg ratuje z wielu kryzysów. Nie wszyscy mieli możliwość skorzystania z warsztatów przedmałżeńskich. Jeśli chciałbyś/abyś się podzielić, jak wyglądało Twoje przygotowanie duchowe do małżeństwa lub czego w nim brakowało, a uważasz, że byłoby ważne, napisz na adres wiara@wm.pl Zapraszamy do podzielenia się swoim doświadczeniem i opinią. Niektóre odpowiedzi znajdą się na stronie www.wiara.wm.pl


Źródło: Gazeta Olsztyńska

Modlitewnik Msze w Olsztynie Czytelnia Wieczory Uwielbienia Ciekawe strony

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB