środa, 23 czerwca 2021

Patronka Franciszkańskiego Zakonu Świeckich

2015-09-07 10:32:36 (ost. akt: 2015-09-07 10:46:28)

Podziel się:

Bł. Aniela Salawa - patronka FZŚ

Bł. Aniela Salawa - patronka FZŚ

Autor zdjęcia: Miezian / public domain / wikipedia.org

W środę 9 września obchodzimy wspomnienie bł. Anieli Salawy. Wspólnota Franciszkańskiego Zakonu Świeckich w Olsztynie zaprasza na obchody

Błogosławiona Aniela Salawa jest patronką Franciszkańskiego Zakonu Świeckich.

Życie bł. Anieli Salawy i jej duchowość sprawiła, że uświęciła się przez zwykłą codzienność, przez wierne i rzetelne wypełnianie obowiązków swego stanu. Każdego dnia dawała świadectwo Chrystusowi, naśladowała Go w Jego życiu, pracy, ubóstwie, czystości, dźwiganiu krzyża. Na jej przykładzie świętość, która przecież nie jest przeciętnością, została ukazana jako dostępna dla wszystkich, bez względu na stan, zawód, pozycję społeczną.

Błogosławiona Aniela Salawa i jej postawy są aktualne także w dobie XXI wieku. Jest wzorem służby i poświęcenia dla bliźnich szczególnie dla franciszkanów świeckich, których jest patronką.

Wspólnota Franciszkańskiego Zakonu Świeckich w Olsztynie serdecznie zaprasza na obchody ku czci bł. Anieli Salawy 9 września 2015 r. do Parafii św. Maksymiliana przy Dworcu PKP/PKS. O godz. 17.00. rozpoczniemy Godzinkami do bł. Anieli Salawy i konferencją, którą wygłosi Przełożony Wspólnoty FZŚ – br. Rafał Czyczyn – Egiert FZŚ.
Następnie o godz. 18.00. zostanie odprawiona Msza Święta ku czci bł. Anieli z poświęceniem płatków róż, które według tradycji można przykładać do chorych miejsc, prosząc Dobrego Boga o uzdrowienie. Po Mszy Świętej nabożeństwo do bł. Anieli z uczczeniem relikwii.

Źródło: Artykuł internauty

Modlitewnik Msze w Olsztynie Czytelnia Wieczory Uwielbienia Ciekawe strony

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB