Czwartek, 13 maja 2021

Pomysł na prezent? Dobra książka!

2015-11-25 11:48:52 (ost. akt: 2015-11-26 10:05:39)   Artykuł sponsorowany
Ciekawa i wartościowa książka, to dobry i trafiony pomysł na prezent dla bliskiej osoby.

Ciekawa i wartościowa książka, to dobry i trafiony pomysł na prezent dla bliskiej osoby.

Autor zdjęcia: unsplash.com

Podziel się:

Wielkimi krokami zbliża się Gwiazdka. Wesoły czas oczekiwania, przygotowywania i obdarowywania - radością, nowiną o Bożym Narodzeniu i tradycyjnymi prezentami.

Tak bardzo chcemy, by prezenty ucieszyły naszych bliskich, a przecież każdy marzy o czymś innym. Dzieci o bajkowym świecie, pełnym niespodzianek, dorośli o podróżach, przyjaźni albo przeżyciu, czegoś, co w codziennym życiu wydaje się niemożliwe. Tymczasem wystarczy sięgnąć po książkę, by przenieść się tam, gdzie chcemy, poznać, to, co wydaje się dalekie.
Zachęcamy do lektury książek Wydawnictwa Promic. Pełne treści i wartości, mądre i wciągające będą znakomitym prezentem dla nas i dla naszych bliskich!

Tytuł: Biskup i Trzej Królowie
Autor: Andrew M. Greeley
Tłumacz: Monika Wolak

Ciekawa i wartościowa książka, to jeden z najlepszych pomysłów na prezent. Powieść sensacyjna z serii przygód fikcyjnego biskupa Chicago Johna Blackwooda Ryana, który udaje się do Kolonii na poszukiwanie skradzionego z tamtejszej katedry sarkofagu z relikwiami legendarnych Trzech Króli. Z pomocą amerykańskiemu detektywowi w sutannie spieszą m.in. bratanek biskupa Peter Murphy, naukowiec z Uniwersytetu w Chicago oraz piękna Cindasue McCloud, attaché przy ambasadzie Stanów Zjednoczonych w Bonn, w której Peter był kiedyś zakochany. Wątek miłosny splata się z pełnymi napięcia wydarzeniami związanymi z poszukiwaniem bezcennego relikwiarza, bez którego Kolonia nie może się obejść. Czy młodzi odnajdą swoją pierwszą miłość a katedra cenne relikwie?


Tytuł: Na zawsze wygnańcy
Autor: Fiorella de Maria
Tłumacz: Anna Maria Jaśkiewicz

Ciekawa i wartościowa książka, to jeden z najlepszych pomysłów na prezent. XVII wiek. Czas strachu, kiedy to berberyjscy piraci przemierzają wody Morza Śródziemnego polując na nieszczęśników wystawianych później na targach. W takiej scenerii rozgrywa się historia Wardy, młodej, wyemancypowanej Maltanki, którą porzuciła jej własna rodzina, a los powiódł przez niegościnną Afrykę i wzburzone morza, podważając jej wiarę w Boga i w drugiego człowieka.
Niektórzy powiadają, że prawda bywa bardziej przerażąjąca niż fikcja. Są jednak wyjątki, to literackie opowieści nanizane z fragmentów prawdziwych historii. Tak właśnie uczyniła Fiorella de Maria, sięgając po barwne i dramatyczne wydarzenia z przeszłości i kreśląc obraz młodej doświadczonej przez los dziewczyny.


Tytuł: Kodeks Konstantyna
Autor: Paul L. Maier
Tłumacz: Monika Wolak

Ciekawa i wartościowa książka, to jeden z najlepszych pomysłów na prezent. Uczeni od dawna snuli domysły na temat zaginionej biblijnej księgi, która – o czym niektórzy myśleli z lękiem, inni zaś z nadzieją – mogła naruszyć ustalony przed wiekami kanon Pisma Świętego, co więcej, zmienić nazbyt wiele w postrzeganiu samego chrześcijaństwa. Owego tekstu jednak nie odnaleziono… aż do dziś.
A wszystko zaczęło się od kilku kart wyrwanych z jakiegoś starożytnego kodeksu, na które trafiono w starożytnej Pelli, wchodzącej niegdyś w skład Dekapolu. Owe zapiski na pergaminie, służące jako przekładki w liturgicznej księdze, potwierdziły tylko to, że w biblijnym kanonie brakuje przynajmniej… dwóch istotnych, ba, fundamentalnych elementów.
I znów Jonathan Weber, znany harwardzki archeolog, w obliczu być może największego odkrycia w historii Kościoła staje przed dylematem: czy ujawnić przed światem odkrycie, które odmienić może wszystko? Decyzja nie jest łatwa, na szali stawia nie tylko naukową karierę i reputację, ale także własne życie.


Tytuł: Boże Narodzenie z aniołkami
Autor: Ivano Argento
Tłumacz: Anna T. Kowalewska

Ciekawa i wartościowa książka, to jeden z najlepszych pomysłów na prezent. Co robią aniołki przed Bożym Narodzeniem? Napełniają chmury śniegiem, robią szklane dzwonki i zastanawiają się, jaki prezent przygotować dla Matki Bożej, by sprawić Jej radość. Pięknie ilustrowane, wzruszające opowieści, o tym, co przed świętami dzieje się w niebie. Znakomity prezent dla małych czytelników!
"Płomyk miłości", "Prezent dla Maryi", "O aniołku, który został muzykiem", "Dzwony na Boże Narodzenie" - każda historia przenosi dzieci w cudowny niebiański świat, gdzie małe aniołki ze wszystkich sił starają się, by święta były tym najpiękniejszym, błogosławionym czasem.


Tytuł: Jest taki dzień…
Autor: Ezio del Favero

Ciekawa i wartościowa książka, to jeden z najlepszych pomysłów na prezent. Czy wiecie ilu mędrców wyruszyło za gwiazdą do Betlejem? A słyszeliście historię o aniele ubierającym choinkę albo o Kwietniu i Śnieżynce? Słuchaliście opowieści o świętym Kryspinie i świętym Kryspinianie i o drewnianych chodakach, które w świąteczny czas wypełniają się słodyczami? Bajki i legendy o Bożym Narodzeniu, które niesie radość, wzruszenia i nadzieję.Modlitewnik Msze w Olsztynie Czytelnia Wieczory Uwielbienia Ciekawe strony

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Andrzej #1874342 | 83.5.*.* 5 gru 2015 16:32

    Fascynującą książką, również wartą przeczytania i podarowania bliskiej osobie jest "Sekta egoistów" Schmitta. Ciekawa fabuła, bardzo dobre zakończenie. W każdej wolnej chwili łapałem za tę książkę, szkoda tylko że już ją przeczytałem, jak dla mnie mogłaby być wiele wiele dłuższa :)

    ! - + odpowiedz na ten komentarz