Czwartek, 13 maja 2021

Deus Meus poprowadzi warsztaty w Ostródzie

2016-05-11 23:28:40 (ost. akt: 2016-05-11 23:40:10)

Podziel się:

DEUS MEUS jest jednym z najbardziej znanych zespołów chrześcijańskich

DEUS MEUS jest jednym z najbardziej znanych zespołów chrześcijańskich

Autor zdjęcia: Deus Meus

W Ostródzie odbędzie się już po raz czwarty koncert ewangelizacyjny „…by Świat usłyszał”. W tym roku wystąpi Deus Meus. Koncert poprzedzą warsztaty muzyczne, prowadzone przez zespół. Zapraszamy 27-28 maja do Ostródy!

Już po raz czwarty ostródzki amfiteatr wypełni się muzyką, entuzjazmem wiary, żywiołowością nadziei i przesłaniem miłości, płynącym z Ewangelii. Kolejny raz dzieci, młodzież i dorośli będą mieli okazję zaśpiewania razem z zespołem chrześcijańskim i przygotowania się do koncertu przez warsztaty muzyczne i wokalne.

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w IV Koncercie Ewangelizacyjnym „…by Świat usłyszał” 2016 w Ostródzie oraz poprzedzających koncert warsztatach muzycznych. Wydarzenia zaplanowane są na 27-28 maja 2016 r. Będzie to kolejna edycja koncertu z ewangelizacyjnym przesłaniem o chrześcijańskich wartościach. W tym roku gwiazdą wieczoru będzie zespół DEUS MEUS, jeden z pierwszych zespołów muzyki chrześcijańskiej w Polsce, znany m. in. z utworów takich jak „Jezus zwyciężył”, „Tyś jak skała”. Znakomici muzycy przez dwa dni będą prowadzić warsztaty muzyczne w klasach śpiewu, gitary, basu, perkusji i pianina. Próby warsztatowe będą odbywać się w Zespole Placówek Szkolno-Wychowawczo-Rewalidacyjnych w Ostródzie. Koszt warsztatów to 20zł. Finałem będzie występ uczestników wraz zespołem na dużej scenie ostródzkiego amfiteatru. Koncert poprowadzi aktor Adam Woronowicz, znany m. in. z tytułowej roli w filmie pt. „Popiełuszko. Wolność jest w nas”.

Celem koncertu jest zwrócenie uwagi młodzieży na nowe formy uczestnictwa w kulturze poprzez jej współtworzenie. Główną ideą, która przyświecała organizatorom podczas planowania omawianego wydarzenia, było zmotywowanie młodych ludzi do wspólnego działania dla osiągnięcia jednego celu.

Kim są organizatorzy tego niezwykłe wydarzenia? Jak sami o sobie piszą: „Jesteśmy uczniami, studentami, matkami, ojcami, mężami, żonami, księżmi, nauczycielami, księgowymi… jesteśmy katolikami, zwykłymi ludźmi, tworzącymi wspólnotę, ludźmi, którzy chcą zmieniać przestrzeń wokół siebie poprzez muzykę i słowo głosząc w niej radość płynącą od Chrystusa Zmartwychwstałego”. Komitet organizacyjny jednoczy różnych ludzi we wspólnym celu głoszenia Dobrej Nowiny przez muzykę. Oni nie pytają, po co poświęcać siebie i swój czas dla idei koncertu ewangelizacyjnego. Po trzech latach oni już wiedzą, że warto.

W poprzednich latach wystąpili: New Life’M, Gospel Rain, Mocni w wierze. Poprzednie edycje prowadzili: Andrzej Młynarczyk, Radosław Pazura, Przemysław Babiarz. Koncertowi zawsze towarzyszyły nagrane świadectwa wiary znanych osób.

Już w piątek 27 maja o godz. 8:30 Msza Święta na rozpoczęcie warsztatów z Deus Meus (kościół Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Ostródzie), a po niej dwudniowe warsztaty (śpiewa, gitara, bas, pianino, perkusja). W sobotę 28 maja od godz. 18.00. ostródzki amfiteatr wypełnią muzycy. O godz. 18.00 koncert „By Świat Usłyszał” – support, czyli występ młodzieży ostródzkiej. Na scenie wystąpią: Alicja Buńska, Amelia Czapla, Ola Farasiewicz, Kacper Kwiatkowski, Tomasz Sieradzki, Dominika Wilków . O godz. 18:30 rozpocznie się koncert Deus Meus z uczestnikami warsztatów muzycznych.

Koncert objęty jest honorowym patronatem J.E. Arcybiskupa Wojciecha Ziemby, Burmistrza Miasta Ostróda oraz patronatem medialnym Radia Plus Olsztyn, Gościa Niedzielnego, Gazety Olsztyńskiej, Radia Profeto, portali profeto.pl, chrzescijanskiegranie.pl, wiara.wm.pl.

Zgłoszenia, program i szczegóły: http://www.byswiatuslyszal.pl/

Polecamy serdecznie

Źródło: Gazeta Olsztyńska

Modlitewnik Msze w Olsztynie Czytelnia Wieczory Uwielbienia Ciekawe strony

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB